Aktīvā volejbola vasaras sezona Bērzgalē

Bērzgalē aizvadīta aktīva sporta vasaras sezona. Jau vairākus gadus populārākais sporta veids ir tieši pludmales volejbols. To spēlē gan lieli, gan mazi. Jau no agra pavasara Bērzgali pieskandina bumbas atsitienu troksnis un skaļi spēlētāju izsaucieni, kas skan volejbola laukumos pie skolas.

Lai saglabātu un popularizētu pludmales volejbola tradīcijas Bērzgalē, Rēzeknes novada jaunatnes iniciatīvu projektu konkursam un neformālo apmācību un nometņu projektu konkursam tika iesniegti  2 projekti, kuros iegūtais finansējums tika piesaistīts šī sporta veida atbalstam.

Volejbola spēles inventārs tika papildināts ar jaunām bumbām, laukuma līnijām un tīkla antenām.

Projekta ietvaros 10 dienas notika volejbola treniņnodarbības, kurās darbojās 25 skolēni vecumā no 13 līdz 18 gadiem.

Pēc neatlaidīgiem treniņiem neizpaliek arī labi rezultāti sacensībās.

Tradicionāli Latvijā dažādās vietās notiek Vasaras spēles volejbolā – svētki, kurus baudīt visas vasaras garumā. Spēles notiek 3 vecuma grupās. Tajās piedalījās arī bērzgalieši – gan puiši, gan meitenes.

1. jūlijā Gulbenes pusē Litenes stadionā meitenes spēlēja U-11 grupā. 8.augustā puiši spēlēja Siguldā. 21.augustā finālsacensības notika Ozolniekos.

U-15 grupā meiteņu komanda “Bērzgales optimisti” 13 komandu konkurencē palika 8. komandu pārstāvēja Diāna Jurčenko, Marija Sarkane, Kristiāna Kopela, Rasa Kopela. U-13 grupas meiteņu komanda no 14 komandām ieņēma 12.vietu, līdz ar to netiekot uz finālu. Grupas sastāvā spēlēja Katerina Žukova, Katrīne Marcinkēviča, Agate Opincāne, Samanta Lucatnika. U-11 grupas meiteņu komanda ieņēma 9.vietu 22 komandu konkurencē. Komandā spēlēja Sintija Vagina, Estere Lucatnika, Samanta Volkova.

Puišu (Partiks Platpīrs, Adrians Sarkans un Edmunds Kravalis, Maksims Cvetkovs) komanda U-13 grupā spēlēja Siguldā un palika iepriekšpēdējie. U-15 grupā puiši  Siguldā ieņēma 3. vietu un kvalificējās sacensībām finālā Ozolniekos. “Rēzekne Open” nakts turnīrā I vietu ieņēma Bērzgales komanda – Viktorija Žukova, Anna Tripane, Laura Lucatnika, Dagmāra Helēna Laurecka. Bērzgales jaunākā komanda palika 3. vietā (Annelia Cvetkova, Elīza Kuzmina, Rasa Kopela, Katerina Žukova)

Rēzeknes pilsētas atklātais čempionāts pludmales volejbolā notika trijos posmos. Viktorija un Laura ieguva 3. vietu sieviešu komandu kopvērtējumā.

Rēzeknes novada turnīrā pludmales volejbolā Viktorija un Laura izcīnīja 1. vietu.

Rēzeknes novada pludmales volejbola svētkos Čornajas pludmalē pie Rāznas ezera piedalījās gan jaunieši, gan vidējās paaudzes spēlētāji. 1.vietu meiteņu grupā ieņēma bērzgalietes Viktorija Žukova, Dagmāra helēna Laurecka, Laura Lucatnika, Anna Tripane. Vīriešu komanda (Raimonds, Edgars, Oļegs) ieguva 1.vietu.

Viktorija un Laura piedalījās arī Balvu un Madonas čempionātos pludmales volejbolā un ieguva godalotas vietas.

25.augustā norisinājās Bērzgales jauniešu turnīrs pludmales volejbolā “Bērzgales setiņš 2022”. Kopā spēkiem mērojās 20 komandas no Bērzgales, Lendžiem, Makašāniem, Nautrēniem, Kārsavas, Ozolmuižas, Rēzeknes, Dagdas.

Sacensībās jaunietēm I vietu ieguva bērzgalietes Dagmāra Helēna Laurecka un Viktorija Žukova. Puišu konkurencē I vieta artim Zvīdrim un Danielam Laureckim.