Aktivitātes

Stāsts caur krāsām

  SAM_0738     “Bērnības sapnis piepildījies!”- saka Irēna Andrejeva, atklājot gleznu izstādi Bērzgalē.

Irēnas saknes nāk no stiprajām Bērzgales pagasta Jurču un Jurovu dzimtām. Dzimusi Bērzgalē, kristīta Bērzgales baznīcā, kādu laiku dzīvojusi un mācījusies Rogovkā. Jaunībā beigusi Saulaines sovhoztehnikumu un kā agronome strādājusi Codē. Pašlaik dzīvo Bauskā. Savā laikā Irēnas hobijs bija ar aušana, izšūšana, zīda apgleznošana. Gleznot sākusi pirms  sešiem gadiem. Lasīt tālāk “Stāsts caur krāsām”


Novada darbinieku sporta spēles “Rika muižā gadatirgus”

  SAM_0558   Turpinot sportisku, aizraujošu un draudzīgu sacensību tradīciju, 21. jūlijā Rēzeknes novada pašvaldības darbinieki tikās ikgadējās vasaras sporta spēlēs “Rika muižā gadatirgus” Rikavā.

Pie Rikavas muižas vārtiem sportistus sagaidīja muižas ļaudis ar uzmundrinošu vitamīnu devu Riku gaumē. Pēc reģistrācijas un iepazīšanās ar sacensību vietu visi pulcējās uz svētku atklāšanas ceremoniju. Lasīt tālāk “Novada darbinieku sporta spēles “Rika muižā gadatirgus””


Annas diena Bērzgalē

SAM_0652     Diāna Karaša  grāmatā “Latviskās sadzīves tradīcijas un godi” raksta:  “Anna ir viena no Māras meitām un latviešu folklorā darbojas kopā ar Dievadēliem Jāni, Pēteri un Jēkabu:            

             

            Jānītim bērns piedzima,

            Pēterītis nokrustīja,

            Anniņ bija auklētāja,

            Jēkabs maizes devējiņš.

            Jauno laiku kalendārā Annas ir 26.jūlijā. Tā ir saimnieču diena. Annas dienā raudzīja pirmos kartupeļus un burkānus, kāva pirmo aunu, ēda jauno rudzu maizi. Annas diena bija arī tirgus diena.” Lasīt tālāk “Annas diena Bērzgalē”


Ziedu mandalas

  SAM_0271   14.jūlijā Bērzgales BJC notika radošā darbnīca, kuru vadīja Tautas lietišķās mākslas studijas ‘’Dzīpariņš’’ vadītāja Anita Kairiša. Viņa stāstīja un rādīja kā no dažādiem pļavu un piemājas dārzu grieztajiem ziediem pagatavot krāšņas mandalas. Anita mācīja kā veidot simetrisku mandalas pamata formu un saskaņot ziedu krāsas un tekstūras. Tā ir lieliska alternatīva puķu pušķiem gan sveikšanai svētkos, gan galda klājuma rotāšanai.

Jaunatnes lietu speciāliste Ilze Čudare

Bildes skatīt galerijā


Radošā darbnīca ‘’Ziepju varīšana un vannas bumbu izgatavošana’’

SAM_0204     2.jūlijā visas dienas garumā notika radošās darbnīcas, kuras vadīja Līna Skutāne, zīmola ‘’Edalīna’’ īpašniece. Viņa stāstīja un rādīja kā pagatavot dažādu krāsu, aromātu un formu dabīgās ziepes. Nodemonstrēja, kā mājas apstākļos izgatavot putojošas vannas bumbas. Radošajās darbnīcās piedalījās vairāk kā 40 apmeklētāju . Bija gan lieli, gan mazi. Katrs ar Līnas palīdzību izgatavoja sev aromātisku un interesantu ziepīti. Dienas garumā bērni spēlēja arī dažādas spēles un ēda garšīgas pankūkas.

Jaunatnes lietu speciāliste Ilze Čudare

Bildes skatīt galerijā


Bērzgales pagasts Rēzeknes novada dienā Ančupānu ielejā

SAM_0378       Rēzeknes novada dienā Ančupānu ielejā, ka ierasts, visi novada pagasti kopā veidoja pagastu sētu. Bērzgales pagastu šogad prezentēja skola un pirmsskolas izglītības iestāde. Skola prezentēja divus projektus, ko 2016.gadā finansēja Rēzeknes novada dome – atbalsts materiālās bāzes papildināšanai vizuālās un vizuāli plastiskās un lietišķās mākslas aktivitātēm un vides fonda atbalstīto projektu “Ieklausies, daba runā ar Tevi!”. Lasīt tālāk “Bērzgales pagasts Rēzeknes novada dienā Ančupānu ielejā”


“Pīteru ryucīņs 2017” Bērzgalē

              IMG_5668Jau ceturto gadu ap Pēterdienu Bērzgalē pulciņš entuziastu rīko netradicionālu retro motociklu braucienu “Pīteru ryucīņs”.

Šogad 1. jūlija priekšpusdienā moču īpašnieki ar braucamajiem  un arī līdzjutēji un ziņkārīgie pulcējās Bērzgales pussaliņā.

            Kā liecina reģistrācijas lapa, šogad pasākums pulcināja neparasti daudz dalībnieku – 37 braucējus no Bērzgales, Ilzeskalna, Nautrēniem, Nagļiem, Dricāniem, Maltas, Rēzeknes, Ādažiem, Jūrmalas. Vecākais motocikls datēts ar 1939.gadu un pieder rēzeknietim Rolandam Duncānam. Lasīt tālāk ““Pīteru ryucīņs 2017” Bērzgalē”