Aktivitātes

Barikāžu laiku atceroties

 Pirms 29 gadiem Rīgā norisinājās barikāžu laika notikumi, lai aizstāvētu Latvijas neatkarību. Bērzgalieši bija aktīvi šo notikumu atbalstītāji, tāpēc ir izveidojusies tradīcija 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienā sanākt kopā, lai atcerētos tā laika notikumus un stāstītu par tiem mūsu jaunajai paaudzei. Lasīt tālāk “Barikāžu laiku atceroties”


Bērzgales kultūras namā tiks demonstrēta dokumentālā filma “Valkātājs”

 Svētdien, 26.janvārī plkst.11.00

Pirms filmas tikšanās ar režisoru Ivaru Zviedri

Mežā pie Eiropas Savienības robežas naktī satiekas nelegālie imigranti un vietējais iedzīvotājs Pepiņš. Šī tikšanas ir nejaušība vai rūpīgs plāns?

Ivara Zviedra pilnmetrāžas dokumentālā filma “Valkātājs”, kas būs Latvijas – Krievijas pierobežas joslas portrets. Latgalieši, kuri mēģina pār ES robežu pārvest vjetnamiešus, vientuļās viensētas, kuru skapjos vēl karājas saimnieku drēbes, melnā virtuve, kurā notiek sarunas par robežpārkāpējiem un robežsargi, kuri sargā Latvijas un visas Eiropas Savienības austrumu robežu. Pierobežas dzīves stāsti atklāsies filmā “Valkātājs”. Lasīt tālāk “Bērzgales kultūras namā tiks demonstrēta dokumentālā filma “Valkātājs””


“Jautrais sadancis” Bērzgalē izskanējis

   11.janvāra pēcpusdienā Bērzgales kultūras namā pulcējās tautas deju dejotāji no Rēzeknes un Viļānu novadiem un Rēzeknes pilsētas.

Senie indieši ir teikuši: “Deja – tā ir dzīve”. Tik tiešām –uz kultūras nama skatuves tika izdejotas daudz un dažādas dzīves situācijas, gan jautrākas, gan nopietnas. Mīlestība, precinieki, kāzas, pirtī iešana, pieguļa, tirgus dienas, sābru būšanas, rūnu raksti, ziemas saulgrieži, dabas skaistums… Daudzi kolektīvi izdejoja deju kolektīvu virsvadītāja Ilmāra Dreļa veidotās dejas. Lasīt tālāk ““Jautrais sadancis” Bērzgalē izskanējis”


Ziemassvētki Bērzgalē

   “Laidiet svētkus istabā…”. Ar šādu vēlējumu šogad ziemassvētkus Bērzgalē ieskandināja čigāni – kultūras nama pašdarbības kolektīvi. Folkloras kopas čigāniem pievienojās Zirgs, Lācis, Garā sieva, Mazais vīriņš, Kaza, Nāve. Čigāni sanākušajiem no jauna lika atcerēties Ziemassvētku tautas tradīcijas. Skatītājiem nācās minēt mīklas, lasīt tautas ticējumus, kā arī izlocīt kājas svētku rotaļās – izdejot ar Nāvi, tā iemantojot veselību un garu mūžu, atbrīvoties no slinkuma un tūļīguma, dancojot ar Lāci, u.c. Lasīt tālāk “Ziemassvētki Bērzgalē”