Aktivitātes

Aktīvās atpūtas akcija “Bērzgales loki”

  “Cilvēkam pilnvērtīgai dzīvei nepieciešamas divas lietas – izglītība un fiziska aktivitāte. Tikai pateicoties izglītībai un fiziskai aktivitātei, cilvēks var sasniegt pilnību”, teicis Platons 4.gs.p.m.ē.

Ir pamanīts, ka bērzgalieši ir aktīvās atpūtas piekritēji: nūjo, skrien, slēpo, aktīvi staigā, brauc ar velosipēdu. Katram jau ir izveidojies savs iecienīts maršruts. Mūsu piedāvājums – padalies ar to un ieinteresē pārējos aktīvai atpūtai.

No 15.marta līdz 9.maijam tiek izsludināta akcija “Bērzgales loki”. Lasīt tālāk “Aktīvās atpūtas akcija “Bērzgales loki””


Lieldienu izklaides ģimenēm “Leldīnu začam pa pādim”

Lieldienās, 4. un 5. aprīlī brīvdabā skolas teritorijā pie lapenes pieejamas Lieldienu aktivitātes ģimenēm ar bērniem “Leldīnu začam pa pādim”.

Ģimenes sagaida dažādas ar Lieldienām saistītas atrakcijas: olu ripināšana un mešana, līkloču zaķu taka, foto sesija. Katram līdzi ņemt krāsotas olas olu ripināšanai un olu kaujām. Lasīt tālāk “Lieldienu izklaides ģimenēm “Leldīnu začam pa pādim””


Radošo darbu akcija – konkurss “Veltījums Bērzgales bērzam”

Pašlaik norit darbs pie Bērzgales pagasta identitātes zīmes izstrādāšanas. Tai pamatā būs Silvijas Barkānes izstrādātā un mūsu iecienītā bērza lapiņa. Identitātes zīmes pamatā tiek ņemta teika par Bērzgali un stāsts par Latvijas Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa vizīti Bērzgalē 1936.gadā (avots: grāmatā “Bērzgales novads” apkopotie muzeja materiāli). Identitātes zīmi izstrādā māksliniece Daina Salmiņa. Lasīt tālāk “Radošo darbu akcija – konkurss “Veltījums Bērzgales bērzam””


Foto akcija “Kaķu maģija”

Šajā laikā, kad mūsu ceļošana un kaimiņu būšana ir ierobežota, daudz laika pavadām mājās, savā ģimenē. Un mūsu ģimenes loceklis nereti ir arī kaķis.

Kaķis ir populārākais mīļdzīvnieks ne vien Latvijā, bet visā pasaulē. Viņš tiek uzskatīts par vienu no neparastākajiem dzīvniekiem. Kaķa aura aptver ne tikai izraudzīto saimnieku, bet visus mājas iemītniekus un arī teritoriju, kuru kaķis uzskata par savu. Šis noslēpumains, neizdibināms dzīvnieks nekad neatklās sevi visu pat visuzticīgākajam saimniekam. Kaķi nebeidz mūs pārsteigt ar savu uzvedību, paradumiem. Lasīt tālāk “Foto akcija “Kaķu maģija””


Restaurēts A. Rupaiņa rokraksts “Dīnasgromota ceļojumam uz Ženevu”

      Mūsdienu muzeju apmeklētājiem aug prasības pēc kvalitatīvi pasniegta produkta. Nepieciešams, lai šis produkts tiktu uzskatāmi un viegli pieejams, viegli apgūstams un iegaumējams, vizuāli baudāms, mūsdienīgi restaurēts un pasniegts, tāpēc ar VKKF atbalstu ir restaurēts viens no vērienīgākajiem Antona Rupaiņa rokrakstiem “Dīnasgromota ceļojumam uz Ženevu”.

1989.gadā kādā no ekspedīcijām rakstnieka dzimtās mājas bēniņos tika atrasta vidēja formāta kabatas grāmatiņa ar virsrakstu ”Dīnasgrōmota ceļojumam uz Ženevu”, kura muzejā ienāk kā pirmais muzeja krājum priekšmets. Lasīt tālāk “Restaurēts A. Rupaiņa rokraksts “Dīnasgromota ceļojumam uz Ženevu””


Rēzeknes novadā veido mediju klubu

    Lendžu, Bērzgales, Pušas, Audriņu, Griškānu pagastu informatīvo izdevumu veidotāji piedalās diskusiju ciklā projektā “Mediju klubs”, lai izvērtētu savus interneta lietošanas ieradumus, iemācīties kritisko domāšanu un veidot jaunu draugu loku.

Projektā paredzētas vairākas nodarbības- tiešsaistes diskusijas. Nodarbību dalībnieki ir vietējie ietekmes līderi – žurnālisti, Rēzeknes novada pagastu informatīvo izdevumu veidotāji, bibliotekāri, kultūras namu vadītāji, citi interesenti. Pieslēgšanās links dalībai nodarbībā tiks izsūtīts pēc reģistrācijas. Lasīt tālāk “Rēzeknes novadā veido mediju klubu”


Barikādēm – 30

      2021.gada janvārī aprit 30 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.2021.gada janvāra barikādes ir arī izcils un unikāls starptautiskas nozīmes nevardarbīgas pretošanās piemērs, kā arī būtiska Latvijas vēstures sastāvdaļa.

Lasīt tālāk “Barikādēm – 30”