Aktivitātes

Izdejota Simtgades Zaļumballe Bērzgalē

 11. augustā Bērzgalē tika izdejota simtgades zaļumballe.

Tieši simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas 140 vietās visos Latvijas novados, kā arī  pasaulē (Krievijā, Omskas apgabala Taras rajona Augšbebru ciemā, un Īrijā) pakalnos, jūru un upju krastos, pilsdrupu estrādēs, parkos un pļavās notika Simtgades zaļumballes.

Bērzgalē šo vēsturisko zaļumballi bija gods spēlēt bērzgaliešiem Harijam, Edgaram un Andrim (grupa “Ezers”). Laika apstākļi nebija labvēlīgi ballei brīvdabā, taču arī kultūras namā sanāca kupls skaits dažādu vecumu dejotgribētāju. Lasīt tālāk “Izdejota Simtgades Zaļumballe Bērzgalē”


Bērzgalē apskatāma Baibas Adijānes gleznu izstāde “Bērnības zeme”

Annas dienā bērzgaliešiem un viesiem dāvanu sarūpēja Baiba Adijāne. Pirmo reizi plašākai publikai tika izstādītas Baibas gleznas no sērijas “Bērnības zeme”.

Baiba Adijāne dzimusi, augusi un skolā gājusi Bērzgalē. Pēc visdusskolas beigšanas iestājās Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolā metāldizaina nodaļā. Kādu laiku veiksmīgi darbojusies šajā virzienā un radījusi lieliskas rotas. Kad dažādu blakusapstākļu dēļ šī nodarbošanās bija jāpārtrauc, Baiba pievērsās sev tuvajam gleznošanas veidam smalkajā tehnikā. Kaut gan skolā mācīja citu gleznošanas stilu, Baibai tomēr tuvāks savs izvēlētais.
Lasīt tālāk “Bērzgalē apskatāma Baibas Adijānes gleznu izstāde “Bērnības zeme””


Annas diena Bērzgalē

Šogad Annas dienu Bērzgalē svinēja 29.jūlijā. Jau no agra rīta centrā rosījās pārdot un pirkt gribētāji. Sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību tika sarūpēts amatnieku un mājražotāju tirdziņš “Lobs lobam”. Netrūka tirgotāju ar rūpnieciski ražotām precēm.

Svētki iesākās ar Svēto misi baznīcā, veltītu Bērzgales baznīcas aizgādnei Sv. Annai. Lasīt tālāk “Annas diena Bērzgalē”


Piektais “Pīteru ryucīns 2018” aizripojis

Jūnija beigās, pēc Pēteriem domubiedru grupa “As, Tu i Jī” Bērzgalē rīkoja  netradicionālu retro moto saietu “Pīteru ryucīņs”. Šogad “Pītery ryucīņs” aizripoja jau piekto gadu.

Pasākums, kuram nav vajadzīga reklāma – tā var teikt par šo braucienu. Šogad tas pulcēja 29 spēkratus un to īpašniekus.

Jau tradicionāli brauciena dalībnieki devās ceļā uz Rogovkas pusi, pa ceļam piestājot Gailumu kapos godināt podnieku Pēteri Gailumu. Neizpalika arī Desetnieku kapsētas apmeklējums. Savā vēstures stāstiem apvītajā Zaļmuižā braucējus sagaidīja un laipni uzņēma kalējs Jānis Ļubka. Lasīt tālāk “Piektais “Pīteru ryucīns 2018” aizripojis”


Aicinām uzņēmējus pieteikties tirdzniecībai Annas dienā Bērzgalē

  Annas diena kopš seniem laikiem Bērzgalē ir lieli svētki, jo Bērzgales baznīca ir iesvētīta Sv.Annas godam. Latviešu tautas tradīcijās Annas diena ir saimnieču svētki. Tā ir arī tirgus diena.

Bērzgalē Annas dienas garīgās un laicīgās tradīcijas savijušās kopā un jau pirmās brīvvalsts laikā svētki tikuši plaši svinēti. Šogad Bērzgale svin 550. gadadienu, kopš tās vārds minēts rakstos.

Annas diena Bērzgalē tiks svinēta 29. jūlijā. Paredzēta plaša pasākumu programma. Kopš paša rīta darbosies amatnieku, mājražotāju, saimnieciskās darbības veicēju tirdziņš. Lasīt tālāk “Aicinām uzņēmējus pieteikties tirdzniecībai Annas dienā Bērzgalē”


Simtgades zaļumballe Bērzgalē

Svinot 550. gadadienu, kopš rakstos minēts Bērzgales vārds, šogad Bērzgale iesaistās akcijā “Simtgades zaļumballe”.

11.augusta vakarā uz zaļumballi bērzgalieši un ciemiņi aicināti pulcēties brīvdabas estrādē Bērzgales pussaliņā. Par jautru dejassoli gādās grupa “Ezers” un bērzgalieši Harijs un Edgars.

Simtgades zaļumballe notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros simts dienas pirms Latvijas valsts 100. dzimšanas dienas un turpina tradīciju dejot, muzicēt un kopā būt Latvijā un citviet pasaulē. Tas ir aicinājums satikties ikvienam – tiem, kuru jaunības garšā zaļumballēm bijusi īpaša nots un tiem, kuri šo Latvijas tradīciju vēl tikai iepazīst. Lasīt tālāk “Simtgades zaļumballe Bērzgalē”