Aktivitātes

LR – 101 Bērzgalē

   Latvijas Republikas dzimšanas dienas svinībām Bērzgalē par moto tika izvēlēti Austras Ālmanes dzejas vārdi: “Tik dzimtajā zemē spēku var gūt”.

16.novembra pēcpusdienā kultūras namā iedzīvotāji un viesi pulcējās uz svinīgu pasākumu. Pagasta pārvaldes vadītājs Arvīds Dunskis uzrunā sveica klātesošos, novēlot veselību pašiem un tuviniekiem, dzīvesprieku, darba sparu, enerģiju. Svētku sveicienus visi kopā tika aicināti nosūtīt bērzgaliešiem un visiem latviešiem, kurus dzīves un darba ceļi aizveduši svešumā! Lasīt tālāk “LR – 101 Bērzgalē”


Gaismas gājiens “Iepazīsti Bērzgales vēsturi”

 Bērzgalē par skaistu tradīciju Lāčplēša dienā kļūst gaismas gājiens “Iepazīsti Bērzgales vēsturi”. 11. novembra vakarpusē lieli un mazi interesenti ar lāpām, svecītēm un citiem gaismas avotiem pulcējās Bērzgales centrā, lai dotos izzināt pagasta vēsturi. Katru gadu tiek izvēlēts un rūpīgi izstrādāts gājiena maršruts. Bērzgale – sena, ar vēsturi bagāta apdzīvota vieta, par kuras izzināšanu un iepazīšanu nekad nevar būt runāts par daudz. Lasīt tālāk “Gaismas gājiens “Iepazīsti Bērzgales vēsturi””


Bērzgales jaunieši realizē projektu ‘’Saglabājam vēsturi’’

   Skulptūra ‘’Lapsa un dzērve’’ atrodas šosejas A13 malā, ciemā Peščanka, Bērzgales pagasts, Rēzeknes novads. Veicot pētniecisko darbu noskaidrojām, ka tā uzstādīta ne vēlāk kā 60. gadu sākumā un ir daudzu iedzīvotāju atmiņās no bērnu dienām. Līdzīga skulptūra ir saglabājusies Medumos un ir manīta Ukrainā. Pēc kara gados tika uzstādītas vairākas skulptūras, taču līdz mūsdienām saglabājušās pavisam maz. Šī skulptūra ir svarīgs mūsu pagasta vides objekts, kas daudzos iedzīvotājos raisa atmiņas, kad braucot garām ar auto vai autobusu, to vienmēr redzēja pa logu. Arī tagad bērni vienmēr cenšas to ieraudzīt braucot garām vietai, kur tā uzstādīta. Taču lai saglabātu šo skulptūru nākošajām paaudzēm, bija jāveic restaurācijas darbi. Šo darbu šogad uzņēmāmies kopā ar Bērzgales pagasta jauniešiem. Lasīt tālāk “Bērzgales jaunieši realizē projektu ‘’Saglabājam vēsturi’’”