Aktivitātes

Svecīšu vakari 2021.gadā

          Sarkaņu draudzē

 • Vasarānu kapsētā –   oktobrī plkst.15.00
 • Ceplīšu kapsētā –      16.oktobrī plkst. 00
 • Ancižu kapsētā –     17.oktobrī plkst. 00
 • Bižu kapsētā –       30.oktobrī plkst. 00
 • Lešku kapsētā –       6. novembrī plkst. 00
 • Sarkaņu kapsētā –    7.novembrī plkst. 00

 

Stiglovas draudzē 23. oktobrī, sestdien

 • Mežarnieku kapos pl. 00
 • Vecpirogovas kapos pl. 13.00
 • Pudinovas kapos pl. 00
 • Šalaju kapos pl. 00

 

Bērzgales draudzē 31. oktobrī, svētdien

 • 10.00 – Sv.mise baznīcā
 • 11.00 – piemiņas brīdis kapsētā

Baltijas valstu forums”BALTICA-Web 2021”

         Katru gadu kādā no Baltijas valstīm notiek starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”. Jau pagājušajā gadā tam vajadzēja notikt Lietuvā, tomēr pandēmijas dēļ tas tika pārcelts uz 2021. gadu. Taču arī šogad organizatori saprata, ka festivāls nevarēs notikt klātienē, tāpēc tika meklēts cits festivāla ietvars. Un tāds arī atrast!

No 20. līdz 22. septembrim virtuāli notiks Baltijas valstu forums “Baltica-Web 2021”. Lasīt tālāk “Baltijas valstu forums”BALTICA-Web 2021””


Bērzgalē atceras Antonu Rupaini un atzīmē Dzejas dienas

 

            13.septembra rīts Bērzgalē iesākās rosīgi. Jau no pl.9.00 pie Bērzgales kultūras nama bija skatāma Antona Kūkoja pasteļu izstāde ”Antona Rupaiņa zeme”. Izstādes darbi atspoguļoja Bērzgales apkaimi, kur kādreiz rosīgi darbojās rakstnieks A. Rupainis un vēlāk tos pats tēlaini aprakstījis atmiņās un savos literārajos darbos. Lasīt tālāk “Bērzgalē atceras Antonu Rupaini un atzīmē Dzejas dienas”


Tēva diena

 

                    Tēva diena ir svētki ,kas veltīti tēva lomas godināšanai ģimenē un sabiedrībā.Galvenā šo svētku ideja,kas palikusi nemainīga kopš pirmsākumiem ir-pateikties tēviem par viņu devumu ģimenei un ieguldījumu bērnu audzināšanā,kā arī stiprināt tēvu un viņu bērnu ģimeniskās saites. Lasīt tālāk “Tēva diena”


18.septembrī Rēzeknes novada uzņēmēji aicina ciemos-arī bērzgalieši.

    18.septembrī pirmo reizi Rēzeknes novadā norisināsies pasākums, kura laikā varēs klātienē iepazīties ar novada uzņēmējiem. Dienas garumā ikvienam interesentam būs iespēja apmeklēt daudzus uzņēmējus, gūt vērtīgu pieredzi un motivāciju, dzirdēt viņu stāstus, izmēģināt roku amata prasmēs, kā arī nogaršot dažādus vietējos labumus.  Lasīt tālāk “18.septembrī Rēzeknes novada uzņēmēji aicina ciemos-arī bērzgalieši.”


Sagaidot Antona Rupaiņa 115.jubileju

           Šogad aprit 115.gadi kopš dzimis Antons Rupainis (Ontons Rupaiņs)- rakstnieks, diriģents, skolotājs. Spilgti rakstnieka personību ir raksturojis Jānis Klīdzējs: ”Antons Rupainis ir bijis pirmais no sava novada rakstniekiem, kas ar savu darba saturu un formu ir ievadījis Latgali modernās rakstniecības dārzā. Ar sava talanta daudzpusību viņš ir bijis visapdāvinātākais no visiem Latgales rakstniekiem. Viņa mūžīgā daļa turpinās dzīvot visur, kur tiks runāts, lasīts un domāts latviešu valodā”. Lasīt tālāk “Sagaidot Antona Rupaiņa 115.jubileju”


Bērzgalieši-aktīvi volejbolā

 

        Bērzgalē kopš vairākiem gadiem populārs sporta veids ir pludmales volejbols. Volejbolu spēlē gan skolēni, gan jaunieši un vīri un sievas vidējos gados.

Lai saglabātu un popularizētu pludmales volejbola tradīcijas Bērzgalē, Rēzeknes novada jaunatnes iniciatīvu projektu konkursam un neformālo apmācību un nometņu projektu konkursam tika iesniegti  2 projekti, kuros iegūtais finansējums tika piesaistīts šī sporta veida atbalstam. Lasīt tālāk “Bērzgalieši-aktīvi volejbolā”