Aktivitātes

Bērzgales pagasts Rēzeknes novada dienā Ančupānu ielejā

SAM_0378       Rēzeknes novada dienā Ančupānu ielejā, ka ierasts, visi novada pagasti kopā veidoja pagastu sētu. Bērzgales pagastu šogad prezentēja skola un pirmsskolas izglītības iestāde. Skola prezentēja divus projektus, ko 2016.gadā finansēja Rēzeknes novada dome – atbalsts materiālās bāzes papildināšanai vizuālās un vizuāli plastiskās un lietišķās mākslas aktivitātēm un vides fonda atbalstīto projektu “Ieklausies, daba runā ar Tevi!”. Lasīt tālāk “Bērzgales pagasts Rēzeknes novada dienā Ančupānu ielejā”


“Pīteru ryucīņs 2017” Bērzgalē

              IMG_5668Jau ceturto gadu ap Pēterdienu Bērzgalē pulciņš entuziastu rīko netradicionālu retro motociklu braucienu “Pīteru ryucīņs”.

Šogad 1. jūlija priekšpusdienā moču īpašnieki ar braucamajiem  un arī līdzjutēji un ziņkārīgie pulcējās Bērzgales pussaliņā.

            Kā liecina reģistrācijas lapa, šogad pasākums pulcināja neparasti daudz dalībnieku – 37 braucējus no Bērzgales, Ilzeskalna, Nautrēniem, Nagļiem, Dricāniem, Maltas, Rēzeknes, Ādažiem, Jūrmalas. Vecākais motocikls datēts ar 1939.gadu un pieder rēzeknietim Rolandam Duncānam. Lasīt tālāk ““Pīteru ryucīņs 2017” Bērzgalē”


Līgo Bērzgalē

SAM_9935     Vasaras saulgrieži ir dzīvības spēku un dziņu apliecinājuma laiks. Tā ir mūsu ne pārāk garās vasaras kulminācija, kur īstais svētku laiks ir gada visīsākā nakts, kas jāpavada nomodā līgojot.

Bērzgalē Jāņu ugunskuru iededzām kopā ar folkloras kopas dziedātājām. Tika izdziedātas saules pavadīšanas dziesmas. Saulei norietot Bērzgales Jāņi iededza ugunskuru. Lasīt tālāk “Līgo Bērzgalē”


Bērzgales folkloras kopa Jāņus ielīgo Dagdā

SAM_9856   21. jūnijs – vasaras saulgrieži, kad saule visaugstāk uzbraukusi debesu kalnā. Vasaras saulgriežos gaismas un dzīvības spēks ir vislielākais. Tie ir auglības svētki, kad tiek daudzināta saule, degta gaiša jāņuguns, aicināti pulkā Jāņa bērni no tuvām un tālākām malām. Vasaras saulgriežu svētkos pulcējas kopā dzimtas, radi, draugi un kaimiņi. Stipra saime ir tā, kas veido pamatu arī stiprai tautai. Lasīt tālāk “Bērzgales folkloras kopa Jāņus ielīgo Dagdā”


Bērnu svētki

SAM_8991       Maija nogalē Bērzgales kultūras namā uz svētkiem pulcējās bērni. Svētki iesākās ar iluzionistu šovu “Abrakadabra”. Kā bērnus, tā pieaugušos pārsteidza prasmīgais burvju mākslinieks – triku meistars, likdams dažādām lietām gan pazust, gan atrasties citā vietā, gan mainīties. Bērni atsaucīgi piedalījās šovā, izmēģinot arī paši, vai triki tiešām notiek. Bet kur palika avīzes tūtā salietais piens, tā arī neuzzinājām un varam tikai minēt. Lasīt tālāk “Bērnu svētki”