Annas diena Bērzgalē

 Annas dienas pasākumus Bērzgalē ievadīja nodarbība par pirts zinībām, kura notika 25.jūlija vakarā. Rokdarbniece un pirtniece Anita Kairiša sanākušos pieaugušos un jauniešus mācīja, kā pareizi siet pirts slotas, kādus augus likt un nelikt slotiņās. Pirtniece stāstīja un arī demonstrēja, kā pareizi pirtī nopērties pašam un nopērt citus. Darbnīca notika jauniešu neformālo apmācību projekta ”Latviskums visā ko darām” ietvaros.

Svētdien jau no agra rīta centrā rosījās pārdot un pirkt gribētāji. Sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību tika sarūpēts amatnieku un mājražotāju tirdziņš “Lobs lobam”. Netrūka tirgotāju ar rūpnieciski ražotām precēm.

Svētki iesākās ar Svēto misi baznīcā, veltītu Bērzgales baznīcas aizgādnei Sv. Annai.

Pusdienlaikā bērnu un jauniešu centra telpās tika atklāta keramikas izstāde. Apmeklētājiem daļu no savas privātkolekcijas piedāvāja apskatei bērzgalieši Inese un Uldis Pekši. Īpaša vieta tika ierādīta veciem keramikas traukiem, kurus tika aicināti savās mājas atrast un celt gaismā iedzīvotāji. Izstādes atklāšanā piedalījās un daudz dažādas interesantas lietas un knifiņus par redzamajiem traukiem atklāja keramiķis Andris Ušpelis. Andris apliecināja, ka bērzgaliešu atnestie trauki ir meistaru roku darbs un ir teju vai 100 gadus veci.

Koncertu klātesošajiem sniedza Rogovkas amatierteātris, Nautrēnu pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vasaliņki” un folkloras kopa “Ūzuleņi”.

Radošajā darbnīcā katram bija iespēja tukšai stikla burciņai dot otru iespēju “dzīvot” kā svečturim, vāzītei vai dekoratīvam traukam.

Bērniem bija iespēja pēc sirds patikas izdauzīties piepūšamajās atrakcijās.

 

Bērzgales kultūras nama vadītāja Daila Ekimāne

 

Foto Daila Ekimāne, Ilze Čudare-Sergejeva

Vairāk bildes galerijā