Apceļo Bērzgales pagastu un ielīgo Jāņus

   Tuvojoties vasaras saulgriežu laikam, jūnija sākumā tika izsludināta akcija “Apceļo Bērzgales pagastu”. Akcijas dalībniekiem individuāli vai ģimenes lokā tika piedāvāts, tā teikt, apskatīties ar svaigu aci savu dzimto pusi – apmeklēt Bērzgales pagasta vēsturiskos un dabas objektus: kuram – iepazīt no jauna, kuram – lieku reizi atkārtot jau zināmo. Tika izvēlēti 10 objekti, kurus pēc apraksta vajadzēja atminēt un apmeklēt, kā arī fiksēt foto.

Jāteic, ka akcija atsaucību guva jau pirmajās izsludināšanas dienās. Kopā tika iesūtīti 13 pieteikumi. Patīkami, ka dalībnieki bija ne tikai bērzgalieši, bet arī interesenti no Rēzeknes un Riebiņu novada.

Jāņu priekšvakarā, 22. jūnijā, Bērzgales brīvdabas estrādē akcijas dalībnieki un pārējie iedzīvotāji tika aicināti uz saulgriežu ieskandināšanu. Klātesošos svētkos sveica pagasta pārvaldes vadītājs Arvīds Dunskis. Akcijas dalībnieki saņēma pateicības un piemiņas veltes par piedalīšanos un pagasta vārda popularizēšanu. Muzikālo sveicienu vasaras saulgriežos sniedza dziedošā Slišānu ģimene no Upītes.

Paralēli Bērzgales pasākumam, Mežvidos notika sieviešu auto orientēšanās sacensības. viens no objektiem, kuru jāfiksē, bija Bērzgales estrāde. Tā klātesošajiem bija iespēja redzēt aktīvos un atraktīvos kaimiņu dalībniekus.

Kā jau katru gadu ierasts, pussaliņas vidiņā tika sarūpēts ugunskurs, bet šoreiz tā aizdegšana bija pašu iedzīvotāju ziņā. Jauniešu aizdegts, ugunskurs Jāņu vakarā apspīdēja Bērzgali, tā dodot svētību bērzgaliešiem nākošajam gadam it visās lietās un visos ceļos.

 

Kultūras nama vadītāja Daila Ekimāne

Foto Maija Mikijanska

Vairāk bildes galerijā