Atklātā nodarbība ”Latvijas dzimšanas diena” Bērzgales PII

   17. novembrī pirmsskolas skolotāja Vivina Kaļva 5-6gadnieku grupā vadīja atklāto integrēto nodarbību valodā un mājturībā -”Latvijas dzimšanas diena”.

Tās mērķis veicināt pietāti pret dzimteni.

Praktiski darbojoties ar Latvijas karti, puzlēm, bērni meklēja atbildes uz jautājumiem: “Kas ir Latvija?,  cik tajā novadu, kādi? Kādas Latvijas pilsētas, ezeri, upes sākas ar “L”? , skatījās video “Mana Latvija”.

Viens no nodarbības uzdevumiem- apgūt burtu “L’’, saklausīt skaņu “L” vārdos,  Bērni meklēja lietas un priekšmetus, kuros ir ” L”, iepazinās ar lielo, mazo, rakstīto un drukāto ”L“, izveidoja burta siluetu no lecamauklas, salika no dabas materiāliem un visbeidzot rakstīja  darba lapās.

Otrs uzdevums ne mazāk svarīgs- saklāt galdu “Latvijas dzimšanas dienā”.  Ātri vien uz galda parādījās krūzītes un apakštasītes, skaisti salocītas sarkanas un baltas salvetes, grupā smaržoja liepziedu tēja.  Cienastā – cepumi “Auseklīši”.  Auseklīšu  formas  cepumus, kurus bija sacepusi pati audzinātāja, nosmērēja ar balto glazūru, apbēra ar kokosriekstu skaidiņām un dekorēja ar dzērvenīti. Tad pie skaisti klāta galda pārrunāja, ko šodien iemācījās, kā svētkus svinēt mājās, kas raksturīgs šiem svētkiem.

Paldies skolotājai Vivinai par pārdomāto, pamācošo un audzinošo  nodarbību.

Foto un  rakstu sagatavoja  vadītāja – O. Jurčenko

Vairāk bildes galerijā