“Azarpuče” iekaro žūrijas simpātijas

 11. maijā Mārupes novada kultūras centrā Bērzgales kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Azarpuče” (vadītāja Sigita Kuzmina) pārstāvēja Rēzeknes novadu un Latgales reģionu II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursa finālā, kur ieguva žūrijas specbalvu un 5. augstāko rezultātu!

Konkursa pirmajā kārtā piedalījās 64 sieviešu vokālie ansambļi no visas Latvijas, savukārt konkursa finālam tika izvirzīti tikai 15 ansambļi.

Vokālais ansamblis “Azarpuče” atskaņoja mūsu novadnieces, komponistes Guntras Kuzminas-Juknas oriģināldziesmas un tautasdziesmu apdares a cappella, no kurām 2 bija pirmatskaņojumi. Žūrija atzinīgi novērtēja ansambļa koptēlu, repertuāru un latgalisko skanējumu, kas arī izpelnījās žūrijas simpātijas. Katrs priekšnesums tika veidots kā neliels stāsts, kurā tika arī iekļauti horeogrāfijas elementi.

Žūrijas sastāvā bija Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava, diriģents, vokālā ansambļa „Harmonija Rīgai” mākslinieciskais vadītājs Ārijs Šķepasts, komponiste, Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu kora „Spīgo” mākslinieciskā vadītāja Līga –Celma-Kursiete, Latvijas Nacionālā kultūras centra koru un vokālo ansambļu eksperts Lauris Goss, Pierīgas koru apriņķa virsdiriģents, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu kora un koru „Maska” un „Pa saulei” mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols.

Šis konkurss un sasniegumi ansamblim “Azarpuče” ir lieliska pieredze un motivācija veidot arvien jaunus priekšnesumus! Mīļš paldies ansambļa vadītājai Sigita Kuzminai par entuziasmu, padomiem un nesavtīgu mīlestību pret mūziku un darbu!

Daila Ekimāne

Bērzgales KN vadītāja