Baltā galdauta svētki Bērzgalē

SAM_8702     Atsaucoties Latvijas simtgades biroja aicinājumam, arī Bērzgalē jau otro gadu svinam Baltā galdauta svētkus.

4.maijā Bērzgalē notika vairāki pasākumi. Rīta pusē pie kultūras nama ļaudis pulcējās, lai ozolu stādīšanā akcijas “100 ozoli Latgalei” ietvaros iestādītu ozolus Bērzgalei. Klātesošos uzrunāja un svētkos sveica pagasta pārvaldes vadītājs Arvīds Dunskis. Pēc tam kultūras nama vadītāja sniedza nelielu ieskatu Latvijas neatkarības atjaunošanas dienas un Latgales kongresa simtgades vēsturē. Pirms ozolu stādīšanas sanākušie tika iepazināmies ar ozola kā koka īpatnībām, stādīšanas un augšanas īpatnībām, kā arī ziņām, ko var atrast folklorā par šo Latvijas visvecāko dzīvību – ozolu. Bērzgaliete Rūta bija sagatavojusi klātesošajiem patīkamu pārsteigumu – nelielas piemiņas kartītes, izgatavotas īpaši šim pasākumam un sveica bērzgaliešus svētkos ar Ojāra Vācieša dzejas rindām.

Viens ozoliņš tika iestādīts pie skolas. Tur akcijas dalībniekiem piepulcējās sportisti, kuri skolas sporta zālē piedalījās volejbola turnīrā par godu Latvijas neatkarības atjaunošanas 27.gadadienai.

Pie kultūras nama bērzu birzes ielokā tika iestādīti 2 Latvijas valsts mežu dāvātie ozoli. Vēl vienu ozoliņu Bērzgalei uzdāvināja šoferis Ivars.

Pēc labi padarīta darba ozolu stādītāji un sportisti pulcējās pie balti klāta galda, lai baudītu siltu zupu un zemnieku saimniecības “Annas” īpašnieces Venerandas Kuzminas sarūpētās plātsmaizes.

Kamēr daļa svētku dalībnieku stādīja ozoliņus, sportisti spraigā sacensībā cīnījās par volejbola turnīra kausiem un medaļām. Turnīrā piedalījās 6 komandas no Bērzgales, Salnavas, Feimaņiem, Ludzas, Rogovkas un komanda “Olimpieši”, kuras sastāvā ir Rēzeknes novada jaunieši, kuri gatavojas startiem “Jauniešu olimpiādē 2017” Cēsīs. I vietu un kausu izcīnīja Salnavas komanda, II – Feimaņi, III – Ludza. Par labāko spēlētāju tika atzīts Juris Ločmelis no Salnavas.

Bērzgalē baltā galdauta svētku akcijai atsaucas arī iedzīvotāji privātos pasākumos. Daudzdzīvokļu mājas Rītupes ielā Nr. 21 iedzīvotāji pēcpusdienā pulcējās pagalmā pie balti klāta galda, lai ne tikai atpūstos, bet  arī apspriestu mājas apsaimniekošanas jautājumus.

Savukārt Dārzu un Ozolkalna iedzīvotāji savā rajonā pie balti klāta galda sanāca jau otro gadu.

Bērzgales kultūras nama vadītāja  Daila Ekimāne

Foto Ilze Čudare un privātie arhīvi

Bildes skatīt galerijā