Bērzgalē apskatāma Baibas Adijānes gleznu izstāde “Bērnības zeme”

Annas dienā bērzgaliešiem un viesiem dāvanu sarūpēja Baiba Adijāne. Pirmo reizi plašākai publikai tika izstādītas Baibas gleznas no sērijas “Bērnības zeme”.

Baiba Adijāne dzimusi, augusi un skolā gājusi Bērzgalē. Pēc visdusskolas beigšanas iestājās Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolā metāldizaina nodaļā. Kādu laiku veiksmīgi darbojusies šajā virzienā un radījusi lieliskas rotas. Kad dažādu blakusapstākļu dēļ šī nodarbošanās bija jāpārtrauc, Baiba pievērsās sev tuvajam gleznošanas veidam smalkajā tehnikā. Kaut gan skolā mācīja citu gleznošanas stilu, Baibai tomēr tuvāks savs izvēlētais.

Izstādē redzami neliela formāta ļoti smalki gleznoti Bērzgales skati – baznīca, muiža, skola, ezers, ceļš uz vectēva mājām… Un katram darbam ir savs atmiņām apvīts stāsts no bērnības. Tur ir vecmammas mācītās lūgšanas, vectēva uzslava “molodec” pēc labi paveikta darba, atmiņas par skolas laiku vecās muižas ēkā, sena glezna ar zirgiem vectēva istabā…

Baibas mamma un vizuālās mākslas skolotāja Silvija Barkāne: “Man bija tā laime mācīties skolā reizē ar saviem bērniem”. Silvija stāsta, ka Baibai skolas laikā vislabāk padevās grafikas darbi. Teju vai katru gadu Baibai nācās piedalīties vizuālās mākslas olimpiādēs rajona un republikas mērogā. Baibas talants tika pamanīts un atzīts. Vislielākais pārsteigums un uztraukums abām bijis, kad kādam konkursam iesniegto darbu sakarā nācās ierasties Taivānas vēstniecībā.

Kā Baiba, tā Silvija atzīmē, ka vēl joprojām Baibai ir svarīgs mammas viedoklis par iecerētajiem un paveiktajiem darbiem. Jāpiebilst, ka arī Silvija Barkāne glezno un viņas darbi redzami ne vienā vien bērzgalieša mājoklī.

Gleznu izstāde Bērzgalē apskatāma līdz 30.augustam.

 

Bērzgales kultūras nama vadītāja Daila Ekimāne

Foto Daila Ekimāne

Vairāk bildes galerijā