Bērzgalē atceras barikāžu laiku un Latvijas armijas veidošanās vēsturi

22.janvāra vakarpusē bērzgalieši pulcējās skolas sporta laukumā, lai pie ugunskura atcerētos 1991. gada barikāžu laiku.

Šogad savās atmiņas par to tālo ziemu dalījās bērzgalietis Edgars Belinskis. Edgars tajā laikā dienēja Padomju armijas rindās Polijā, bet janvārī viņš bija mājās atvaļinājumā. Tad pastāvēja jautājums – ko darīt? Palikt mājās vai atgriezties dienestā. Laiki bija nemierīgi, neziņas pilni un ģimene nolēma, ka Edgaram tomēr jāatgriežas dienestā. Par laimi dienesta laiks gāja uz beigām un maijā Edgars atgriezās mājās. Augustā sekoja nemierīgie puča laiki, kuros kopā ar bērzgaliešiem piedalījās arī Edgars. Tūlīt pēc zemessardzes nodibināšanas Edgars tajā iestājās.

Pašlaik Edgars Belinskis ir Zemessardzes 32.kājnieku bataljona komandieris, tāpēc tālāk saruna raisījās par Zemessardzi. Edgars pastāstīja, kā var iestāties Zemessardzē, kā tiek organizēts šis dienests, ko dara zemessargi, kādi viņu pienākumi.

Šogad atzīmējam Latvijas armijas 100 gadadienu. Edgars pastāstīja par armijas veidošanās pirmsākumiem Latvijā 20.gs sākumā.

Baudot karstu tēju, Edgaram nācās atbildēt uz dažādiem klātesošo jautājumiem. Drīz vien sarunas no vēstures ievirzījās par tīri politiskām un sadzīviskām lietām šodienas Latvijā.

 

Bērzgales kultūras nama vadītāja  Daila Ekimāne

Foto Daila Ekimāne