Bērzgales jaunieši dodas uz Briseli

2017.gads Bērzgales jauniešiem aizritēja aktīvi – piedaloties Rēzeknes novada un pagastu organizētajos pasākumos un rīkojot pasākumus arī savā pagastā. Tas ļāva iegūt 1.vietu Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes konkursa “Rēzeknes novada Jaunatnes gada balva 2017” nominācijā “Gada aktīvākais jaunatnes pagasts” un kā galveno balvu saņemt braucienu uz Eiropas Parlamentu Briselē.

Oktobra sākumā uz Briseli devās 10 aktīvākie Bērzgales pagasta jaunieši, jauniešu centra  vadītāja Ilze Čudare un Rēzeknes novada jauniešu lietu speciālists Jānis Šaudiņš.

Ierodoties Briselē jaunieši devās ekskursijā uz vecpilsētu. Īpaši atmiņā viņiem palika skaistā, veclaicīgā arhitektūra un krāšņi apgaismotās centra ēkas vakaros. Nākamajā dienā ekskursija turpinājās uz  Eiropas Parlamentu. Tur mūs sagaidīja deputāta Krišjāņa Kariņa padomniece Dagnija, kura sarīkoja nelielu ekskursiju pa Eiropas Parlamenta ēku, kuras laikā mēs uzzinājām interesantus faktus gan par pašu organizāciju, gan Latvijas lomu tajā.

Nākamais apskates objekts bija milzīgā arka, kas līdzinājās Parīzes Triumfa arkai. Turpat tika apskatīts arī Briseles Moto muzejs, kurā ir izstādīti vairāk nekā 250 eksponāti. Dienas otrajā pusē devāmies uz “Mini Europe” parku un “Atomium” skulpturālo veidojumu.

Jauniešiem šī bija neaizmirstama ekskursija un pieredze. Paldies Rēzeknes novada domei par finansiālo atbalstu un Jānim par pacietību un interesanto braucienu.

Jaunatnes lietu speciāliste Ilze Čudare

Foto Ilze Čudare

Vairāk bilde galerijā