Bērzgales pagasta teritorijā norisinājās militārās mācības “Zobens 2019”

 28.septembrī Zemessardzes 32. Kājnieku bataljona zemessargi un karavīri noslēdza dalību lauka taktiskajā vingrinājumā “Zobens 2019”. Mācību laikā tika pildīts uzdevums- aizkavēšanas operācija un kauja apdzīvotā vietā, Bērzgales pagastā, muižā. Nosacītā pretinieka lomā iejutās sabiedrotie no Lietuvas Bruņotajiem spēkiem, Mobilā kājnieku bataljona.

Mācību mērķis bija pilnveidot komandvadības spējas, pārbaudīt vienību gatavību plānot un īstenot aizsardzības un aizkavēšanas operācijas, kā arī kauju apbūvētā vietā.

Militāro mācību cikla uzdevumi tika veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošas zemes īpašumiem. Vērot mācības bija ieradušies NBS Apvienotā štāba priekšnieks brigādes ģenerālis Imants Ziediņš, Zemessardzes komandieris pulkvedis Egils Leščinskis, Lietuvas un ASV sabiedrotie, kuri augsti novērtēja zemessargu sagatavotību, savukārt Rēzeknes domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs uzteica Zemessardzes 32. Kājnieku bataljona lielisko sadarbību ar vietējiem iedzīvotājiem un pašvaldību.

Mācību noslēgumā visi pulcējās Bērzgales pussaliņā, kur bataljona komandieris majors Edgars Belinskis pateicās zemessargiem par cīņassparu un apzinīgo attieksmi pret mācībām, savukārt Lietuvas pārstāvji teica paldies par iespēju piedalīties labi organizētās mācībās. Tāpat ierindas priekšā par apzinīgu dienestu vairākiem zemessargiem tika pasniegtas dienesta pakāpes vecākais zemessargs.

Zīmīgi, ka mācībās “Zobens 2019” tika aicināti piedalīties Zemessardzes veterāni, kuri bija ļoti priecīgi, ka viņu iegūtās zināšanas tiek liktas lietā.

Zemessardzes 32. Kājnieku bataljons pateicas Bērzgales pagasta pārvaldes vadītājam Arvīdam Dunskim par atbalstu, pagasta iedzīvotājiem par sapratni, bet zemju īpašniekiem par atļauju izmantot zemi mācību aktivitātēm.

 

Teksts un foto pēc www.facebook.com profilu Zemessardzes 32.Kājnieku bataljons un Latgales brigādes zemessargi un karavīri ziņām.

Foto no skatītāju arhīva

Vairāk bildes galerijā