Folkloras kopa piedalās Starptautiskajā folkloras festivālā “Baltica – 2018”

Vasaras saulgriežus sagaidot, laikā no 16. jūnija līdz 21. jūnijam vienpadsmito reizi Latvijā notika Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”, kopā pulcējot 4000 dalībniekus – 233 folkloras kopas, etnogrāfiskos ansambļus, folkloras deju kopas un kapelas, ārvalstu viesus no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Gruzijas, ASV, Polijas, Dienvidkorejas un Ķīnas. Festivāla tēma 2018. gadā ir “Ziedēšana. Jāņi”.

Festivālā piedalījās arī Bērzgales folkloras kopa.

Festivāls “Baltica” tiks atklāts sestdien16. jūnijā, kad Rīgas kanāla malās sadziedājās visi Latvijas novadi. Plkst. 17.00 festivāla dalībnieki devās gājienā, bet plkst.18.00 Brīvības laukumā notika festivāla lielkoncerts “Šurp, Jāņa bērni!”.

  1. jūnijā devāmies uz Viļaku, kur ar Vasaras saulgriežu sagaidīšanu festivāls noslēdzās. Gada īsākajā naktī bija iespēja dzirdēt Jāņu melodijas, sadziedāties un apdziedāties, uzpīt visgreznākos vainagus un spēka vītnes, iet saulgriežu spēles un rotaļas. Klausoties folkloras kopu priekšnesumos bija iespēja dzirdēt Jāņu stāstus, zīlēt ar tautas dziesmām, sakāmvārdu gudrības salikt stāstos un ar Jāņu zālēm izzināt nākotni. Visiem kopā tika iedegta Jāņuguns, pavadīta saule, līgojot un dancojot visu cauru nakti, lai būtu modri un spirgti līdz nākamajiem Jāņiem.

 

Bērzgales kultūras nama vadītāja Daila Ekimāne

Foto Daila Ekimāne

Vairāk bildes galerij