Gaismas gājiens “Iepazīsti Bērzgales vēsturi”

sam_5708       Bērzgalē par skaistu tradīciju Lāčplēša dienā kļūst gaismas gājiens “Iepazīsti Bērzgales vēsturi”. 11. novembra vakarpusē lieli un mazi interesenti ar lāpām, svecītēm un citiem gaismas avotiem pulcējās Bērzgales centrā, lai dotos gājienā pa Bērzgali. Katru gadu tiek izvēlēts un rūpīgi izstrādāts gājiena maršruts. Bērzgale – sena, ar vēsturi bagāta apdzīvota vieta, par  kuras izzināšanu un iepazīšanu nekad nevar būt runāts par daudz.

Pateicoties tam, ka šogad bērzgalieši svin jaunā kultūras nama 30 gadu jubileju, arī gājiena tēma bija Kultūra.

Gājiens iesākās pie kultūras nama ēkas. Šeit nedaudz atcerējāmies Bērzgales kultūras dzīvi pirmās brīvvalsts laikā. Stanislava Igaune pastāstīja par to, kā tika dibināts muzejs.

Tālāk gājiens devās uz vecās pagastmājas ēku, kur ilgus gadus bija mājvieta arī bibliotēkai.

Atpakaļceļa piestājām pie baznīcas un atcerējāmies pirmās Latvijas brīvvalsts laiku priesterus un viņu devumu pagasta kultūras dzīves veicināšanā.

Tālāk gājiens devās uz ēku, kura pēc kara tika atsavināta baznīcai. Līdz pat 1986.gadam šeit darbojās Bērzgales ciema klubs. Par kultūras dzīves aktivitātēm šajā klubā atmiņās dalījās klātesošie bērzgalieši.

Pie ugunskurs un karstas tējas tika pieminēti ne tikai kultūras dzīves notikumi, tika pieminēti arī mūsu karavīri, politiskie notikumi valstī un pasaulē.

Patīkami bija, ka, gatavojoties gājienam, ne viens vien dalībnieks bija lasījis grāmatu “Bērzgales novads” un veiksmīgi varēja atbildēt uz sagatavotajiem jautājumiem. Veiksminieki saņēma balvas – speciāli šim notikumam par godu izgatavotas piemiņas nozīmītes.

Kultūras nama vadītāja Daila Ekimāne

Foto Ilze Čudare

Bildes skatīt galerijā