Ģimenes apceļoja dzimto novadu

   Sagaidot Rēzeknes novada svētkus, Nautrēnu pagastu apvienība piedāvāja akciju ģimenēm “Apceļo dzimto novadu”. Apvienības pagastu kultūras darbinieki, sadarbībā ar pagastu pārvaldēm, izvēlējās sava pagasta nozīmīgākās, interesantākās vietas un objektus, kurus ir vērts apskatīt un iepazīt ceļotājiem.

Atsaucība no novada ģimenēm bija liela – 15 ģimenes atsaucās aicinājumam un apceļoja novada 6 pagastus. Atskaite par paveikto – vietu un ceļotāju foto fiksācija tika atsūtīta, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas – WhatsApp un Messenger. Prieks, ka reizē ar piefiksētajiem objektiem tika atsūtīti arī video ieraksti no ceļojuma norises, kā arī komentāri par piedzīvoto. Māsas Elvita un Dagnija: “Mēs vēlējāmies, lai jau no mazotnes meitenes redz un uzzina, cik gleznainā un vēsturiskā novadā viņas ir dzimušas un aug. Gandrīz par visiem objektiem tika meklēta informācija internetā – gan atrašanās vieta, gan intereses pēc izlasīta informācija par tiem.”

Ivita Silagaile: “Daudzām vietām ikdienā braucam garām un nezinām ar ko tās slavenas. Vislielāko iespaidu, uz mūsu ģimeni, atstāja Rupaiņa sēta.”

11.jūlijā Bērzgales brīvdabas estrādē ģimenes pulcējās uz akcijas noslēguma pasākumu. Visas ģimenes balvā par dzimtā novada apceļošanu saņēma speciāli gatavotas piemiņas nozīmītes, suvenīrus ar novada un Bērzgales pagasta logo, kā arī Audriņu pagasta uzņēmēju – mini zoo “Rozīte” sarūpētās dāvanas – ieejas kartes zoodārzā. Kartes pasniedza mini zoo īpašnieki Svetlana un Vasīlijs Smuļi. Paldies uzņēmējiem!

Noslēgumā klātesošajiem koncertu sniedza Barkavas lauku kapela, kuras jautrās mūzikas pavadījumā klausītājiem bija iespēja arī kājas izlocīt.

 

Bērzgales pagasta kultūras nama vadītāja Daila Ekimāne

Foto Skaidrīte Apeināne

Vairāk bildes galerijā