“Pīteru ryucīņs 2017” Bērzgalē

              IMG_5668Jau ceturto gadu ap Pēterdienu Bērzgalē pulciņš entuziastu rīko netradicionālu retro motociklu braucienu “Pīteru ryucīņs”.

Šogad 1. jūlija priekšpusdienā moču īpašnieki ar braucamajiem  un arī līdzjutēji un ziņkārīgie pulcējās Bērzgales pussaliņā.

            Kā liecina reģistrācijas lapa, šogad pasākums pulcināja neparasti daudz dalībnieku – 37 braucējus no Bērzgales, Ilzeskalna, Nautrēniem, Nagļiem, Dricāniem, Maltas, Rēzeknes, Ādažiem, Jūrmalas. Vecākais motocikls datēts ar 1939.gadu un pieder rēzeknietim Rolandam Duncānam.

            Viens no pasākuma organizatoriem Leons Jerumāns informēja par pasākuma norisi, brauciena maršrutu, kārtības noteikumiem.

            Un tad tika dots starts braucienam “Pītera ryucīns 2017”. Braucējus pavadīja arī līdzjutēji automašīnās.

Pirmā pieturvieta bija pie pāragri mūžībā aizgājušā keramiķa Pētera Gailuma atdusas vietas Gailumu kapos. Šeit keramiķis un ikgadējais Pītera ryucīņa dalībnieku atbalstītājs tika pieminēts ar klusuma brīdi, tika iedegtas svecītes un nolikti ziedi.

            Tālāk ceļš veda uz Rogovku, kur Nautrēnu pagasta bērni svinēja Bērnības svētkus. Bērniem, sevišķi puikām, pārsteigums bija liels. Visi gribētāji tika izvizināti ar motocikliem.

            Nākamais pieturas punkts – Zaļmuižas dzirnavas. Leons pasākuma dalībniekiem bija sagatavojis nelielu, bet interesantu stāstījumu par dzirnavu vēsturi.

            No dzirnavām motociklu un automašīnu kolonna pa lauku ceļiem caur Dekteriem iegriezās Desetnieku kapos, kur ar piemiņas brīdi tika godināti izcilie Latgales dižgari: Miglinieki, Jurciņš, Kūkojs, u.c.

            Pēdējais pieturas punkts braucējiem – Antona Kūkoja dzimtās mājas “Ruduki”. Šeit dalībniekus sagaidīja dzejnieka meita Terēze ar savu komandu. Braucējiem vajadzēja spēkus izmēģināt dažādos interesantos pārbaudījumos: motocikla IŽ riteņa mešana, atraktīva makšķerēšana un autosacīkstes. Uzvarētāji balvās saņēma motociklistiem noderīgas lietas un medaļas.

            Un tad – atceļs uz Bērzgali. Pussaliņā braucējus sagaidīja ne tikai liels pulks interesentu, bet arī Rita un Sandra, kuras parūpējās, lai braucējus pacienātu ar karstu zupu.

            Brauciena dalībnieki saņēma pateicības par piedalīšanos pasākumā.

            Kaut arī sijāja lietiņš, braucēju acīs bija gandarījums, prieks par labi izdevušos pasākumu. Un vēl labu laiku visi neizklīda, bet dalījās iespaidos par braucienu.

            Paldies organizatoriem Aivaram Medinikam, Leonam Jerumānam, Jānim Rancānam. Organizatori un dalībnieki pateicas par atbalstu Bērzgales pagasta pārvaldei un visiem brīvprātīgajiem palīgiem un atbalstītājiem.

Klāt nebija, bet dzirdēto pierakstīja Bērzgales kultūras nama vadītāja Daila Ekimāne

Foto Māris Justs un Ilze Čudare

Bildes skatīt galerijā