Pīteru ryucīņs 2019 aizripojis

Pēc Jāņiem Bērzgalē pastiprināti dzirdama motociklu rūkoņa. Moči tiek izvilkti no garāžām, darbināti, remontēti, testēti braucienos, lai Pēterdienā godam varētu piedalīties “Pīteru ryucīņī”.

29.jūnijā retro motociklu īpašnieki jau sesto gadu pulcējās domubiedru grupas “As, tu i jī” rīkotajā saietā. Šogad pasākums pulcināja 28 motociklu īpašniekus no Bērzgales, Lendžiem, Ilzeskalna, Mežvidiem, Rēzeknes, Riebiņiem, Vārkavas, Ādažiem.

Kā apgalvo pasākuma rīkotāji Leons Jerumāns, Aivars Mediniks un Jānis Rancāns, viņiem svarīgas ir divas lietas – veco dzelzs rumaku kāju izlocīšana un Latgales kultūrvēstures izzināšana popularizēšana, lai ne tikai no grāmatām mēs zinātu savas apkārtnes vēsturi un izcilos novadniekus, bet arī dzīvē redzētu tās vietas.

Šī gada braucienu vizuāli varēja sadalīt trijos posmos: dzīvā pagātne, zudusī Latgale un nākotnes Latgale. Tradicionāli brauciens piestāja Ilzeskalna “Podniekos”, kur šogad plašu Pēterdienas programma bija sagatavojusi Maija Gailuma, pulcējās uz piemiņas brīdi kapos pie Pētera Gailuma. Tālāk cauri Rogovkai devās uz Desetnieku kapiem, kur atdusas Jurciņš un Miglinieks, kā arī citi Latgales dižgari.

Tālāk braucēji devās uz Livziniekiem, apmeklēja bīskapa Rancāna dzimtas piemiņas vietu. Bijušajā Luizinieku skolā sagaidīja kādreizējā skolotāja Lūcija Rancāne. Griudinīšos brauciens piestāja rakstnieka Modsolas Juoņa dzimtajā vietā.

Nākotnes Latgali prezentēja Mežvidu tomātu audzētāji un z/s “Lūsēni” modernā kokaspstrādes ražotne.

Un tad – atceļš uz Bērzgali, kur pussaliņā braucējus sagaidīja līdzjutēji ar karstu medījuma zupu.

Kaut arī šogad brauciens bija garš un diezgan nogurdinošs, braucēji izklīst nesteidzās, bet uzkavējās, lai dalītos iespaidos par braucienu, par saviem braucamrīkiem, par dzīvi. Paldies organizatoriem, Bērzgales pagasta pārvaldei un visiem brīvprātīgajiem palīgiem un atbalstītājiem.

 

Bērzgales kultūras nama vadītāja Daila Ekimāne

Foto Daila Ekimāne

Vairāk bildes galerijā