Rudens- ekskursiju laiks Bērzgales pamatskolā

       Kad kokiem krāsojas lapas un iestājas zelta rudens, Bērzgales pamatskolas skolēni tradicionāli dodas rudens ekskursijā. Arī šogad, neskatoties uz rudenīgajiem laika apstākļiem, skolēniem šis prieks netika liegts, un viņi devās ekskursijā uz Daugavpili.
Daugavpilī ir daudz jaunu un interesantu vietu, ko apskatīt un izbaudīt. Viens no tiem ir piedzīvojumu parks „Daugavpils Tarzāns”, kas atrodas pie Stropu ezera. Skolēni tur varēja pārbaudīt spēku un izturību pārvarot samērā vieglus šķēršļus 3 m augstumā un gana augstas sarežģītības šķēršļus, kuri izvietoti līdz 12 m virs zemes. Kādam skolēnam izdevās pieveikt visas 6 šķēršļu trases, kāds palika pusceļa, kāds trases sākumā, bet visi bija sajūsmā kā par atraktīvo „Tarzāna lēcienu”, tā lidojošo skrituļdēli un citiem šķēršļiem. Tā kā apmeklētājs ir sasaitē ar drošu trosi visas trases garumā, tas padara drošu visu piedzīvojumu laiku.
Ekskursijas turpinājums bija zinātkāres centrs „Zinoo”. Centrā pavērās iespēja iepazīt zinātni taustāmā un uzskatāmā veidā. Vairāk kā stundu centrā pavadītais laiks ļāva skolēniem uzzināt kaut ko jaunu par sevi, apkārtējo pasauli un tehnoloģijām. Prieks, ka esošās ekspozīcijas palīdz raisīt interesi, meklēt atbildes, izprast tās un baudīt izziņas prieku.
Tālāk ceļš veda uz Latgales zoodārzu. Neskatoties uz to , ka zoodārza teritorijā noritēja remontdarbi, tas netraucēja vērot dažādus tropu un arī vietējos dzīvniekus: pitonu, kas rāpoja mākslīgajos džungļos, peldošās sarkanās karpas, liānās lēkājošās makakas, peldēja, lēkāja un svilpoja arī citi dzīvnieki.
Skolēnus ekskursijas laikā pārsteidza Daugavpils vēsturiskais centrs- cietoksnis ar plašo teritoriju, kur bija iespēja apskatīt daudzus objektus: kara hospitāli, kazarmas, ieraudzīt Nikolaja vārtus, pa kuriem ieceļoja Krievijas imperatori, uzrāpties cietokšņa vaļņos, kā arī apskatīt lielgabalu.
Daudzi skolēni ar nožēlu atzina, ka vienas dienas nepietiek, lai īsti varētu iepazīt pilsētu, taču visi bija priecīgi par izjusto un piedzīvoto.
Jāatzīst, ka skolēns svarīgas lietas iemācās ne tikai skolā, bet arī ārpus tās, un ekskursija ir pasākums, ko bērni atceras vēl ilgi, tāpēc vērts padomāt par tās maršrutu, lai brauciens ir gan jēgpilns, gan aizraujošs un piedzīvojumiem bagāts.

Ziņas sagatavoja I.Žukova

Vairāk bildes galerijā