Rūķi viesojas Bērzgales pamatskolā

   Decembris bērniem aizrit priecīga saviļņojuma pilnās brīnumu gaidās, kas kulmināciju sasniedz Ziemassvētku vakarā, kad kuru katru mirkli jāierodas Ziemassvētku vecītim ar kuplu baltu bārdu un lielu dāvanu maisu.

Bērzgales pamatskolas skolēni ar kaut ko neparastu un brīnumainu satikās pirmssvētku laikā, kad skaistajā 9. decembra vakarā skolā ieradās kupla jo kupla Rūķu saime no Rīgas ar milzīgiem dāvanu maisiem. Tik daudz rūķu savā dzīvē neviens no viņiem nebija redzējis.

Šie sirsnīgie Rūķi spēja skolā radīt burvīgu svētku noskaņu. Rūķi  dziedāja dziesmas, gāja rotaļas, ļāvās ziemas priekiem pikojās un , protams, veica sev uzticētos pienākumus – dāvināja dāvanas.

Dāvanas saņēma visi Bērzgales pamatskolas 1.-8. klases skolēni, kā arī viņu mazākie brāļi un māsas. Neticami, bet tā bija īstenība! Tika piepildītas visu skolēnu viskarstākās vēlēšanās, ko bērni bija atklājuši vēstulē Ziemassvētku vecītim. Bez ļoti kārotajām dāvanām skolēni saņēma arī skolai nepieciešamās lietas: skolas somas, skolas piederumus, sporta preces, jaunākās grāmatas un citas vērtīgas lietas, arī daudz, daudz saldumu.

Kā zināms, Rūķi jau vairākus gadu garumā, dodas uz lauku skolām, lai ar dāvanām iepriecinātu darbīgākos skolēnus. Tāpēc pasākuma laikā skolēniem nācās pierādīt, ka viņi gan gudri, gan veikli, gan stipri, gan darbīgi. Skolēni centās iepriecināt Rūķu saimi ar pašu sagatavotajiem priekšnesumiem, dziedot dziesmas, skaitot dzejoļus, dejojot dejas,  rādot teātra izrādi.

Pasākuma visemocionālākais  mirklis bija tad, kad visi- Rūķi, skolēni, vecāki- vienojās kopīgā dziesmā „Pi Dīveņa gari goldi”. Šajā mirklī katra sirdī iedegās mīlestības liesmiņa un acīs iezagās aizkustinājuma asaras.

Pēc pasākuma visi bērni cienājās ar Rūķu sagādātajiem gardumiem, suliņām, gāja rotaļās un kopīgi fotografējās.

Vērtīgas dāvanas saņēma arī kuplākās ģimenes – Mitčenko, Kopelu, Šarkovsku ģimene.

Lai radītu Ziemassvētku brīnumu nav vajadzīga burvju nūjiņa, bet gan sirds siltums, mīļums. Bija jūtams, ka  tas viss mājo šo Rūķu saimes sirsniņās.

Lai arī viņiem turpmāk nepietrūkst spēka, laika un mīlestības, darot labus darbus!

Bērzgales pamatskolas skolotāja Gunta Kopeika

Foto: I.Žukova

Vairāk bildes galerijā