Stāsts caur krāsām

  SAM_0738     “Bērnības sapnis piepildījies!”- saka Irēna Andrejeva, atklājot gleznu izstādi Bērzgalē.

Irēnas saknes nāk no stiprajām Bērzgales pagasta Jurču un Jurovu dzimtām. Dzimusi Bērzgalē, kristīta Bērzgales baznīcā, kādu laiku dzīvojusi un mācījusies Rogovkā. Jaunībā beigusi Saulaines sovhoztehnikumu un kā agronome strādājusi Codē. Pašlaik dzīvo Bauskā. Savā laikā Irēnas hobijs bija ar aušana, izšūšana, zīda apgleznošana. Gleznot sākusi pirms  sešiem gadiem. Tad arī, pasniedzējas pierunāta, iestājusies Bauskas kultūras centra gleznošanas studijā “Meistars Gothards”. Nu jau ar saviem darbiem iepriecina ne tikai radus un draugus svētku reizēs, bet kopā ar studijas dalībniekiem aktīvi izstāda savas gleznas izstādēs.

Bērnības vasaras pavadītās pie vecmāmiņas Čuminē, Meirānu ezera krastā. Mākslas ceļi aizsākās skolā, zīmēšanas stundās. Arī vasarā ļoti patika zīmēt, bet zīmuļi tajā laikā bija liels retums. Irēna atceras, ka Bauskā gleznošanas nodarbībā pasniedzēja likusi gleznot kazu. Bet Irēnai ar kazu saistās ļoti skumjas bērnības atmiņas – kaimiņu kaza viņai apēda tik dārgos krāsainos zīmuļus. Tāpēc Irēna kazu atteicās gleznot, bet tās vietā uzgleznoja kaķi.

Irēnas gleznas skatītāju uzrunā ar košiem, sulīgiem krāsu toņiem, ar dabiskumu. Bērzgaliešiem, protams, vismīļākā ir Irēnas gleznotā baznīca. šī glezna kā dāvinājums no mākslinieces paliks Bērzgales bibliotēkā.

Irēnas Andrejevas gleznas Bērzgales kultūras namā apskatāmas (un arī nopērkamas) līdz 15.septembrim.

 Bērzgales kultūras nama vadītāja Daila Ekimāne

Bildes skatīt galerijā