Aktivitātes

Noslēgusies radošo darbu akcija ”Veltījums Bērzgales bērziem”

 

4.maijs – Valsts otrā dzimšanas diena – Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas svētki, kas definēti kā Baltā galdauta svētki, tiek atzīmēti arī Bērzgalē.

Šogad tie norisinājās ar devīzi “Bērzgalē bērziem būt!”. Šajā dienā bērzgalieši tika aicināti pulcēties jaunizveidoto un sakopto dīķu teritorijā, lai iestādītu bērzus. Vienlaikus tas bija arī radošo darbu akcijas “Veltījums Bērzgales bērziem” noslēgums, kad dalībnieki saņēma pateicības balvas. Lasīt tālāk “Noslēgusies radošo darbu akcija ”Veltījums Bērzgales bērziem””


Veltījums Bērzgales bērzam

 

Šo tēmu jau kādreiz apcerēju, pirms vairāk kā gadiem 40, kad  skolotāja Janīna  latviešu valodas stundas noslēgumā uz tāfeles uzrakstīja mājas uzdevuma – sacerējuma tēmu „Veltījums Bērzgales bērzam”. Nebiju pārāk apmierināta ar uzdoto un, šūpojot savu dermatīna brūno portfeli, devos uz mājām gar vienīgo skolas tuvumā esošo bērzu birzi, kurai  garām ceļu uz skolu mēroju  ik rītus, arī vakarus dažreiz.  Drošības pēc izskaitīju bērzus, viss kā vienmēr bija kārtībā. Lasīt tālāk “Veltījums Bērzgales bērzam”


Bērziem būt Bērzgalē!

 

Bērzs – pacietības, pieticības un izturības simbols. Mīļš, silts un skaists.

Bērzu birztaliņa ir mūsu mājas bagātība, rota. Ziemā  tā priecē ar baltiem sarmas kristāliņiem līganajos zaros, pavasaros plaukstošās bērzu lapu austiņas un nokarenās spurdzes atgādina, ka daba mostas. Vasaras svētkos rotā māju durvis un dzīvojamās telpas, bet rudenī krāšņais lapu zelts iezīmējas bērzu galotnēs. Lasīt tālāk “Bērziem būt Bērzgalē!”


“SKAISTA MUNA TĀVA SĀTA…”

Lai veicinātu Rēzeknes novada pagasta teritorijas sakoptību un attīstību, rosinātu iedzīvotāju aktivitāti un līdzdalību savas darba un dzīves vietas sakopšanā un kultūrvides veidošanā, motivētu pagasta iedzīvotājus būt atbildīgiem par sava īpašuma sakopšanu, Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar pagastu pārvaldēm organizē Rēzeknes novada pašvaldības konkursu “SKAISTA MUNA TĀVA SĀTA…”. Konkursa uzdevums ir noskaidrot sakoptākos viensētu pagalmus un ciema teritorijā esošo privātmāju un daudzdzīvokļu māju apbūvi. Lasīt tālāk ““SKAISTA MUNA TĀVA SĀTA…””


Lieldienu aktivitātes Bērzgalē

   Lai gan mūsu sadzīvi ierobežo pandēmija nu jau vairāk kā gadu, taču laiks nav apstājies, tas rit uz priekšu: liekas, tikko aizvadīti Ziemassvētki un iesācies jaunais gads, bet re – jau klāt Lieldienas!
Lai padarītu krāsaināku šo pavasara gaidīšanas svētkus, pagasta pārvaldes un iestāžu darbinieki sarūpēja dekorācijas pagasta ārtelpai. Lasīt tālāk “Lieldienu aktivitātes Bērzgalē”