Aktivitātes

Annas diena Bērzgalē aizvadīta

 

  Anna latviešu tautas folklorā ir viena no Māras meitām un darbojas kopā ar Dievadēliem Jāni, Pēteri un Jēkabu. Tā ir saimnieču diena. Ap šo laiku tika raudzīti pirmie kartupeļi, burkāni, jaunā maize. Gads iegriežas rudens pusē.

Bērzgalē Romas katoļu baznīca iesvētīta Sv. Annas godam. Kopš tiem laikiem Annas diena ir lieli svētki ne tikai baznīcā. Šajā dienā notika arī rosīga tirgošanās. Ir mainījušies laiki, bet tradīcijas saglabājs. Svētki baznīcā un tirgus saglabājies caur gadsimtiem. Tiem pievienojušās arī laicīgo svētku norises pie kultūras nama. Lasīt tālāk “Annas diena Bērzgalē aizvadīta”


Annas dienas tirgus Bērzgalē 25.jūlijā

Annas dienas tirgus ir viena no Bērzgales pagasta tradīcijām jau kopš pirmās Latvijas brīvvalsts laikiem, kad tirgū pulcējas ne tikai pirkt un pārdot gribētāji. Tā bija vieta kur “pazīmēties”, palielīties, izrādīties, satikties, sapazīties…

Šogas Annas dienas pasākums notiek 25.jūlijā. Arī tirgus būs! Tajā aicināti piedalīties pirkt un pārdot gribētāji. Lasīt tālāk “Annas dienas tirgus Bērzgalē 25.jūlijā”


Ievij savu tautasdziesmu Jāņu zāļu audeklā!

 

Saulgrieži ir vieni no kalendārajiem svētkiem, kas gan tradicionālajā kultūrā, gan arī šobrīd cilvēkam palīdz strukturēt laiku. Laiks rit caur notikumiem, caur svētkiem. Tāpat arī enerģētiskais fons saulgriežu laikā ir visai zīmīgs. Skaidro folkloras speciāliste Aīda Rancāne: „Katros saulgriežos viss salāgojas, saskaņojas. Zeme saskaņojas ar debesīm, vīrišķais saskaņojas ar sievišķo. Katros svētkos nozīmīgos dzimst un rodas, tiek radīta jauna pasaule, vecā mirst. Lūk, visi šie lielie notikumi veido saulgriežus.” Lasīt tālāk “Ievij savu tautasdziesmu Jāņu zāļu audeklā!”