Bērzgali izgaismo svētkiem

      Novembris. Kopš senām dienām latviešiem tas ir Mārtiņdienas mēnesis, veļu laiks.  Zemniekam – saimnieciskā gada noslēgums, graudi – apcirkņos, kāposti – kubulos. Veļu mēneša izskaņā tiek svinēta Katrīnas diena un Andreja diena.

Kopš vairāk kā simts gadiem tradicionālajiem godiem latvieši pievienojuši nozīmīgu svētkus – Latvijas dzimšanas dienu un Lāčplēša dienu, kad godinām Latvijas atbrīvošanas kara varoņu piemiņu.

Lai gan šogad Latvijai nevaram dāvāt kopā būšanu klātienē, dziesmas, dejas, varam vienoties kopīgās domās, lūgšanās virtuāli, veltot savu darbu valsts attīstībai.

Bērzgalē, sveicot pagasta ļaudis un viesus svētkos, pagasta pārvaldes un kultūras nama darbinieki parūpējušies par ciema centra vizuālo noformējumu.

  1. novembrī Lāčplēša dienā un 18. novembrī, atzīmējot Latvijas Republikas 102. proklamēšanas gadadienu, ikviens iedzīvotājs Bērzgalē tiek aicināts iesaistīties akcijā “Izgaismo Bērzgali” un iedegt svecītes iestāžu, dzīvokļu, privātmāju pagalmos un logos. Svecītes tiks iedegtas arī pie kultūras nama.

Svētku svinēšanai aicinu izmantot Kultūras ministrijas ieteiktās “10 idejas, kā svinēt Latvijas valsts 102. dzimšanas dienu”.

Lai mierīgi, gaiši un silti svētki ikvienā mājā, ikvienā ģimenē, ikvienā sirdī!

 

Bērzgales kultūras nama vadītāja Daila Ekimāne

Foto Daila Ekimāne

Vairāk bildes galerijā