Noslēdzies konkurss “Lai nāk gaiši Ziemassvētki”

     Mums katram ir izvēle — kā es savus svētkus svinēšu, kādi būs mani Ziemassvētki. Mūsdienās tos  varam svinēt gan kā garīgus svētkus, gan kā gluži laicīgus modernās steigas, spožuma un materiālisma piesātinātus svētkus.

Ziemassvētki atgādina, ka katrā no mums mājo gan gaisma, gan tumsa, un tie mūs uzmundrina cīnīties pret tumsu arī pašiem savā sirdī.

Svētku gaidīšanas laiku arvien biežāk mēdzam paspilgtināt gan ar pašdarinātiem dekoriem, gan izmantojot lielveikalu piedāvājumus.

Decembra sākumā bērzgalieši tika aicināti izrotāt savus pagalmus, mājas, logus – izgaismot ceļu Ziemassvētkiem – un piedalīties konkursā “Lai nāk gaiši Ziemassvētki!”.

Svētku laikā, pastaigājoties pa naksnīgo Bērzgali un izbraucot ārpus ciema robežām, priecēja gaumīgi izgaismotie logi, pagalmi un privātmājas. Atsaucība, pieteikt konkursam savus īpašumus, nebija liela, tāpēc tika nolemts pārsteiguma balvas piešķirt abiem pretendentiem. Jau pirms gadu mijas pateicības par atsaucību un piedalīšanos konkursā saņēma Tatjanas un Naura Barkānu ģimene un Harijs Šmats ar ģimeni. Tatjanai un Naurim, izrotājot mājas logus, uzsvars tika likts uz aplikācijām ar svētku motīviem logos. Savukārt Harijs, kā jau muzikants, izgaismoto māju un pagalmu bija lieliski papildinājis ar muzikālo noformējumu.

Paldies drosmīgajiem konkursa dalībniekiem un pārējiem bērzgaliešiem par jauko svētku sajūtas radīšanu gan Bērzgales ciemā, gan arī citviet pagastā (Meirānos, Inčukos un citviet, kur nepaspējām būt un redzēt).

Saule atsākusi savu uzvaras gājienu, it kā atgūdama atkal spēkus – ir sācies jauns gada ritējums. Novēlu, lai Ziemassvētku laika mirdzums ikvienam  acīs un dvēselē saglabājas ikdienas gaitās, lai ikdienas steigā atliek laiks zvaigžņu vērošanai un skaitīšanai.

 

Bērzgales kultūras nama vadītāja Daila Ekimāne

Vairāk bildes galerijā