Noslēgusies aktīvās atpūtas akcija”Bērzgales loki”

 

Pavasara sākumā aicinājām bērzgaliešus piedalīties aktīvās atpūtas akcijā ”Bērzgales loki” ar mērķi ne tikai popularizēt un ieinteresēt aktīvi pavadīt savu brīvo laiku, bet arī iepazīt dzimtā pagasta robežas un interesantākos apskates objektus. Laika gaitā pagasta robežas ir mainījušās un kādreiz Bērzgales pagasts bija krietni lielāks platības ziņā. Tā teritorijā ietilpa daļa  no Verēmu, Lendžu, Mežvidu, Nautrēnu pagastiem. Tādas  apdzīvotās vietas, kā Stapuļi, Adamova, Ilzeskalns, Padole, Stībrinīki, Sarkaņi, Ceplīši bija Bērzgales pagastā. Interesanti tas, ka iesūtītajos maršrutos ir apceļotas arī šīs apdzīvotās vietas. Tas mūs ļoti priecēja, ka akcijas dalībnieki domā radoši un interesējas par pagasta vēsturi plašākā mērogā.

Savus maršrutus iesūtīja 9 dalībnieki: Olga Jurčenko, Ināra Solima, Santa Reksne, Irēna Samuša, Anda Samuša, Marija Daukste, Meldra Gailāne, Zanda Vīcupe un Indra Kroiče. Marija , Indra un Meldra iesūtīja pat vairākus maršrutus, bet Zanda ir veikusi garāko maršrutu +/- 24 km.

Muzeju nakts ietvaros iesniegtie maršruti būs apskatāmi 15. un 16. maijā ekspresizstādē ”Robežas” pie kultūras nama, bet vēlāk tie būs izstādīti stendos koridorā pie muzeja, lai arī citi iedzīvotāji var iepazīties.

Iesniegtie maršruti un fotogrāfijas tiks ievietoti Bērzgales pagasta mājas lapā www.berzgale.lv.

Par balvu saņemšanu ar akcijas dalībniekiem sazināsimies individuāli.

Paldies par atsaucību un veiksmi visiem, sportojot un izzinot pagasta vēsturi.

 

A.Rupaiņa muzeja vadītāja Skaidrīte Apeināne

Vairāk bildes galerijā