Ziemassvētku vecītis apciemo Bērzgales pagasta vientuļos pensionārus un bērnus

    Katram no mums ir savas atšķirīgas Ziemassvētku sajūtas un svinēšanas paradumi. Tradīcijas, tajā skaitā arī Ziemassvētki, mainās līdzi laika garam un pielāgojas atkarībā no cilvēka aktualitātēm konkrētajā brīdī. Ziemassvētku elementi vairāk vai mazāk paliek stabili, bet mainās nianses. Vienā mirklī var būt svarīgāk svētkos aiziet uz baznīcu, citā – būt kopā ar sev tuvajiem. Nekļūdīšos, ja teikšu, ka  apdāvināt savus mīļos un tuvos cilvēkus, arī pašam saņemt dāvanas Ziemassvētkos, ir  viena no patīkamākajām un stabilākajām svētku tradīcijām.

16.decembra pēcpusdienā Ziemassvētku vecītis ar palīgiem rūķiem apciemoja Bērzgales pagastu Atstājis dāvanu maisus skolas un pirmsskolas izglītības iestādes bērniem, pie pagasta vientuļajiem pensionāriem un bērniem, kuri  mācās citu administratīvo teritoriju mācību iestādēs, ar palīgiem rūķiem ieradās dzīvesvietā. Ņemot vērā noteiktos ierobežojumus, Vecītis šogad bija vēlīgs un stipri neuzstāja uz kāda dzejolīša vai dziesmiņas skandēšanu. Patīkami bija, ka paši apciemojamie bija sagatavojuši kādu našķi ciemiņiem vai sagatavojuši video apsveikumu, kurš tika uzticēts atskaņot vecmāmiņai.

Manuprāt, Ziemassvētki ir paši mājīgākie, sirsnīgākie svētki, un sagaidīt Ziemassvētkus visai ģimenei kopā ir burvīga tradīcija. Šogad uzliktos svētku svinēšanas ierobežojumus aicinu neuztvert kā slogu vai sodu, bet  aicinu  ikvienu savā ģimenē radīt siltu, dvēselisku atmosfēru tieši Ziemassvētku vakarā, pārrunājot savā starpā par Ziemassvētku svinēšanas vēsturi, tradīcijām. Lai miera un sirsnības pilni svētki ikvienā mājā, ikvienā ģimenē, ikvienā sirsniņā!

 

Bērzgales KN vadītāja Daila Ekimāne

Vairāk bildes galerijā