Muzeju nakts Bērzgalē

     Pēc divu gadu pārtraukuma 14. maijā Bērzgalē pulcējās tuvāki un tālāki ciemiņi, lai kopā pavadītu Muzeju nakti, kas noritēja teātra noskaņās. Kuplā skaitā bija ieradušies gan tie kuri kādreiz jebkādā veidā bija saistīti ar teātra spēlēšanu Bērzgalē, gan skatītāji, kuri ir  lieli teātra mākslas cienītāji. Pasākuma laikā ieskatījāmies Bērzgales teātra vēsturē no Antona Rupaiņa laikiem līdz pat mūsdienām. Patīkams pārsteigums apmeklētājiem bija dramatiskās kopas 1996. gada iestudējuma, kas tapis novadnieka Artūra Rubeņa vadībā, ”Byus zīpes smolkokas par mīlu” ieraksta demonstrējums, kas rosināja atcerēties interesantākās epizodes no teātra tapšanas laika.

90-tie gadi Bērzgales teātra dzīvē bija Artura Rubeņa laiks, kas ir pazīstams kā latviešu dramaturgs, režisors, bibliotekārs un sabiedrisks darbinieks.  Šogad mūsu novadniekam apritētu 95 gadi. Atmiņās par mūsu novadnieku dalījās Sarmīte Stirāne: “Mums bija liels prieks, ka režisors un dramaturgs A. Rubenis savu teātra trupu atveda ciemoties uz savu dzimto pagastu Bērzgali. A. Rubenis apbūra mūs ar savu gaišo starojumu, ar humoru, ar bezgala humāno attieksmi. Ar lielu cieņu un pietāti izturējās pret ikkatru skolēnu, ļoti cienīja katra cilvēka laiku.” Savukārt foajē telpās visu vasaru būs  skatāma izstāde ”Dramaturgam un režisoram Artūram Tālivaldim Rubenim-95”.

A.Rupaiņa muzeja vadītāja Skaidrīte Apeināne

Vairāk bildes galerijā

Bērzgales kultūras nama potenciāla attīstībā ieguldīts ES finansējums.

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams EK tīmekļa vietnē:

http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm