Sporta svētki Bērzgalē

sp_sv_Olegs_liela_IMG_2683Sporta svētki Bērzgales pagastā jau tradicionāli ir viens no centrālajiem vasaras notikumiem. Arī šogad Pēterdienas priekšvakarā šie svētki pulcēja 9 komandas gan no Bērzgales, gan arī no kaimiņiem — komandas no Vērēmiem, Nautrēniem un Rēzeknes. Līdzās komandām, kuras pārstāvēja vecāki, līdzvērtīgi startēja viņu bērni, dažkārt atsevišķās disciplīnās pārspējot vecākus. Komandas bija padomājušas par interesantiem nosaukumiem: Ryžuos lopsys, Ašie pelmeņi, Krītiņi, u.c.

Komandām nācās spēkoties un sacensties 10 dažādās disciplīnās ar interesantiem nosaukumiem; Miļža tvierīns, Aceiguo, kuoja, Pa zvaigžņu ceļu, Gradzynu pavieļnīks, u.c. Līdz ar to intriga, ko nāksies darīt konkrētajā disciplīnā, saglabājās līdz pat sacensību sākumam. Īpaša disciplīna – Laimes spēle bija sagatavota komandu kapteiņiem. Sacensības rīkoja un vadīja pagasta pārvaldes darbinieki. Galvenais tiesnesis bija skolotājs un sporta darba organizators Oļegs Žukovs.

Bija padomāts arī par pašiem mazākajiem svētku dalībniekiem. Viņi varēja ne tikai aktīvi atpūsties piepūšamajās atrakcijās, mazajiem censoņiem sacensības organizēja pirmsskolas izglītības iestādes audzinātājas.

Tie svētku dalībnieki, kuri negribēja startēt komandu sastāvā, varēja izmēģināt spēkus šaušanā.

Jau desmito gadu Sporta svētku aizbildnis un atbalstītājs ir bērzgalietis Dainis Svece, kura gādātās balvas saņem teju vai visi sporta svētku dalībnieki. Zemnieku saimniecības „Liepu akmentiņi” īpašniece Inga Micāne bija parūpējusies par to, lai pēdējās vietas ieguvēji varētu zaudējuma rūgtumu mazināt ar saldām balvām.

Kad spēki visās disciplīnās tika izmēģināti un noskaidroti uzvarētāji, notika Superbalvas izcīņa, kurā varēja piedalīties pilnīgi visi klātesošie bez vecuma ierobežojumiem. Sponsora Daiņa Sveces sagādāto superbalvu – šūpuļtīklu izspēlēja bērzgalietis Aigars Mediniks.