Aizgavēņi Bērzgalē

Latviešu tautas tradīcijās aizgavēņi iezīmē pavasara sākumu. Jau šobrīd aiz loga un dabā redzam, kā ziema cenšas uzveikt pavasari ar aukstajām dienām un pavasaris ziemu ar siltajām.

Aizgavēņos ir jāspēkojas, spēkojoties cilvēki imitē gadalaiku maiņu. Šie rituāli arī noder, lai prognozētu kurš nu būs veiksmīgāks, veiklāks un stiprāks.

Šogad laiks mūs nelutināja un Aizgavēņus svinējām kultūras namā kopā ar Bērzgales folkloras kopu, Jauniešu centru un Bērzgales pamatskolas skolēniem, skolotājiem. Lasīt tālāk “Aizgavēņi Bērzgalē”


Ziemassvētku radošā darbnīca bibliotēkā

Skaistais Ziemassvētku gaidīšanas laiks rosina ne tikai uz labām domām, bet arī uz radošo darbošanos. 12.novembrī ciema iedzīvotāji pulcējās bibliotēkā lai kopīgi radītu, sarunātos, baudītu tēju un labi pavadītu pēcpusdienu. Tika izveidoti daudz brīnumskaisti rotājumi eglītei dekupāžas tehnikā. Tad tie tika dekorēti ar dažādu krāsu dimantiem, pērlītēm, kontūrkrāsām un lentām.
Lasīt tālāk “Ziemassvētku radošā darbnīca bibliotēkā”


Radošā darbnīca ”Svece Latvijai” bibliotēkā

 3.novembra pēcpusdienā radoši darbojāmies bibliotēkā. Pie mums viesojās ”DEMa” darbnīcas vadītāja Līna Skutāne, kas mācīja gatavot divu veidu sveces. Pirmā svecīte tika lieta no sojas vaska sirds formā, kuru līmējām uz speciāla tematiski noformēta kartona. Uz kartona katrs dalībnieks rakstīja savu vārdu un vēlējumu Latvijai. Otra svece tika satīta no smaržīga bišu vaska. Par godu valsts svētku tuvošanās datumam, tematika bija izvēlēta atbilstoši – sarkanbaltsarkana. Kopā tika salietas un satītas 50 sveces. Lai skaisti svētki un sveces ienes Jūsu mājās siltumu. Lasīt tālāk “Radošā darbnīca ”Svece Latvijai” bibliotēkā”


Bērzgales jaunieši ciemojas ”Griķu rezidencē”

4.oktobra vakarā kopā ar jauniešiem devāmies nelielā ekskursijā uz Ilzeskalnu. Savā zemnieku saimniecībā ”Liepkalni” darbojas un strādā jauni, aktīvi un uzņēmīgi saimnieki. Jauniešiem bija iespēja apskatīt visus procesus un apstrādes iekārtas. Smelties idejas un iedvesmoties palikt un strādāt savā novadā. Jaunuzbūvētajā ”Griķu rezidencē” Saimniece mums pastāstīja sīkāk par darbību un ražotajiem produktiem. Jaunieši cepa gardas vafeles un iejutās mazo uzņēmēju lomās, izdomājot savus inovatīvus produktus. Lasīt tālāk “Bērzgales jaunieši ciemojas ”Griķu rezidencē””


Antona Rupaiņa dzimšanas diena “Klāt ir svētku laiks”

Kad rudens sāk darboties dabā kā mākslinieks un iekrāsot koku lapas, A. Rupaiņa muzejs, Bērzgales kultūras nams un bibliotēka aicināja apgūt gleznošanu ar neona krāsām. Meistardarbnīcu vadīja R. Mūka muzeja kolēģes Gita un Inga. Nodarbības laikā skolēni izgatavoja apsveikuma atklātnītes, jo 13. septembrs ir rakstnieka A. Rupaiņa dzimšanas diena, bet  Bērzgalei šogad ir 555 dzimšanas diena. Tapa arī kopīgi veidotā glezna, kurā bija redzama Bērzgales baznīca, neizpalika arī mākslinieku autogrāfi.

Pasākuma laikā bija iespējams apskatīties vizuālās mākslas konkursa “Raiņa dzejas atklātne” laureātu darbu izstādi. Šī izstāde ir atceļojusi no Raiņa muzeja Jasmuižā. 2023.gadā Raiņa muzejs Jasmuiža rīkoja vizuālās mākslas darbu konkursu “Raiņa dzejas atklātne”. Konkursa uzdevums bija izveidot savu īpašo atklātni, tās ilustrācijai izmantojot kādu no Raiņa dzejoļiem, kurā minēti ziedi vai daba. Lasīt tālāk “Antona Rupaiņa dzimšanas diena “Klāt ir svētku laiks””