Antona Rupaiņa dzimšanas diena “Klāt ir svētku laiks”

Kad rudens sāk darboties dabā kā mākslinieks un iekrāsot koku lapas, A. Rupaiņa muzejs, Bērzgales kultūras nams un bibliotēka aicināja apgūt gleznošanu ar neona krāsām. Meistardarbnīcu vadīja R. Mūka muzeja kolēģes Gita un Inga. Nodarbības laikā skolēni izgatavoja apsveikuma atklātnītes, jo 13. septembrs ir rakstnieka A. Rupaiņa dzimšanas diena, bet  Bērzgalei šogad ir 555 dzimšanas diena. Tapa arī kopīgi veidotā glezna, kurā bija redzama Bērzgales baznīca, neizpalika arī mākslinieku autogrāfi.

Pasākuma laikā bija iespējams apskatīties vizuālās mākslas konkursa “Raiņa dzejas atklātne” laureātu darbu izstādi. Šī izstāde ir atceļojusi no Raiņa muzeja Jasmuižā. 2023.gadā Raiņa muzejs Jasmuiža rīkoja vizuālās mākslas darbu konkursu “Raiņa dzejas atklātne”. Konkursa uzdevums bija izveidot savu īpašo atklātni, tās ilustrācijai izmantojot kādu no Raiņa dzejoļiem, kurā minēti ziedi vai daba. Lasīt tālāk “Antona Rupaiņa dzimšanas diena “Klāt ir svētku laiks””


Jauniešu volejbola nometne

Jūlijā Bērzgalē norisinājās jauniešu neformālās apmācības ”Volejbols vieno”. Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes projekta konkursa ietvaros tika iegūts finansējums. 10 dienu laikā jaunieši trenējās, attīstīja savas fiziskās prasmes un volejbola spēles principus. Noslēgumā notika volejbola turnīrs, kurā uzvarētāji tika apbalvoti ar medaļām. Kopā apmācībās piedalījās 33 bērni un jaunieši. Lasīt tālāk “Jauniešu volejbola nometne”


Jauns inventārs jauniešu centrā

Pavasarī Bērzgales jauniešu centrs ”Baterija” piedalījās ”Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes konkursā par finansējuma piešķiršanu  inventāra un aprīkojuma iegādei jaunatnes projektiem 2023. gadā”. Rezultātā tika iegūts finansējums Sup dēļa ar aprīkojumu iegādei. Kā arī papildināta jauniešu centra materiāltehniskā bāze ar jaunām galda tenisa raketēm, biljarda bumbām un kijām. Lasīt tālāk “Jauns inventārs jauniešu centrā”


Bērnu svētki Bērzgalē aizvadīti

28.maijā Bērzgales kultūras namā uz svētkiem pulcējās bērni no Bērzgales un Lendžu pagastiem.

Šogad jautras un radošas aktivitātes bērniem piedāvāja jautrā ķepaiņi Māršals un Skaija.

Svētki sākās ar sapazīšanos un jautrām dejām. Darbojoties jautrās atrakcijās, spēlēs un rotaļās, laiks pagāja nemanot. Tiem, kuri nevēlējās darboties ar pasaku tēliem, kultūras nama pagalmā bija iespēja zīmēt uz asfalta vai spēlēt lielās spēles “Cirks”, “Riču raču” un citas. Ikviens gribētājs tika arī pie gleznojuma uz sejas. Lasīt tālāk “Bērnu svētki Bērzgalē aizvadīti”


Bērnu aizsardzības dienai veltīts pasākums ”Ar vasaru saujā”

1. jūnijā – Bērnu aizsardzības dienā, pie jauniešu centra pulcējās bērni, lai kopīgi pavadītu pēcpusdienu. Tika spēlētas dažādas spēles, zīmēts ar krītiņiem uz asfalta, baudīti saldumi. Bērni sacentās gan Riču raču, gan Cirks spēlēs, meta lidojošos šķīvīšus, spēlēja biljardu, galda un gaisa hokeju. Noslēgumā izmēģināja veiklību Tvister spēlē. Lasīt tālāk “Bērnu aizsardzības dienai veltīts pasākums ”Ar vasaru saujā””