“Bērzgalē bērziem būt!”

      Nautrēnu apvienības pārvalde ES ELFLA programmas 2014.–2020.gadam  apakšpasākuma 19.2. „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes 19.2.2. „Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” ietvaros īsteno LEADER projektu “Bērzgalē bērziem būt!”.

Projekta ietvaros Bērzgalē uzstādīti divi vides objekti. Lasīt tālāk ““Bērzgalē bērziem būt!””


“Priekškars atveras!”

Nautrēnu apvienības pārvalde ES ELFLA programmas 2014.–2020.gadam  apakšpasākuma 19.2. „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes 19.2.2. „Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” ietvaros īsteno LEADER projektu “Priekškars atveras!”.

Projekta ietvaros Vērēmu pagasta tautas namā tika uzstādīti jauni skatuves aizkari ar piekaru mehānismiem un Bērzgales pagasta kultūras namā tika iegādāts jauns skatuves priekškars.

Projekta mērķis ir palielināt Naurtēnu apvienības pārvaldes potenciālu un pievilcību, uzlabojot kultūras centru materiāli tehnisko bāzi. Lasīt tālāk ““Priekškars atveras!””


Vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvu koncerts “Jautrais sadancis’’

20.janvārī Bērzgales kultūras namā bija iespēja vērot Rēzeknes novada un Rēzeknes valtspilsētas vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvu koncertu “Jautrais sadancis’’, kurā piedalījās 13 kolektīvi. Ar jautro dejas soli, prieku, kas mirdzēja ikkatra dejotāja acīs un mīlestību pret to ko dara, varēja just no ikviena dalībnieka un, tas padarīja šo vakaru par atmiņā paliekošu mirkli ikvienam klātesošajam.
Koncertā piedalījās – Lendžu pagasta kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “ŪDZEŅA”, Verēmu pagasta tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “KŪZULS”, Nautrēnu pagasta kultūras nama senioru deju kolektīvs “VASALINKI”, Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” vidējās paaudzes deju kolektīvs “VADŽI”, Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” vidējās paaudzes deju kolektīvs “DZIGA”, Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” vidējās paaudzes deju kopa “DZIMTA”, Strūžānu pagasta kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “DZIETI”, Dricānu pagasta kultūras nama senioru deju kolektīvs “JUMALO” , Čornajas pagasta Ratnieku tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “JURIS”, Viļānu kultūras nama senioru deju kolektīvs “KŪMYS”, Maltas pagasta kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “RUTUĻI”, Kaunatas tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “KAUNATA”, Lūznavas pagasta senioru deju kolektīvs “LŪZNAVA”.

Lasīt tālāk “Vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvu koncerts “Jautrais sadancis’’”


Marysana Bērzgalē

Mūzikas mīļotājiem bija iespēja apmeklēt grupas “Marysana” koncertu ar programmu “Apturi mani”.

“Marysana” ir grupa no Latgales, kas dibināta pavisam nesen – 2023. gadā.

Viņu izrādītā enerģija uz skatuves atspoguļo to, cik dedzīgi viņi mīl mūziku un to ko dara, un kā ar katru noti spēj sašaurināt robežas starp skatītājiem un izpildītājiem.

“Apturi mani” programma sniedz iespēju baudīt “Marysana” dziesmas dzīvajā veidolā – ar visu to aizraujošo emocionālo dziļumu un mūzikas sniegumu, kas padara šo grupu tik īpašu. No pop ritmiem līdz balādēm, viņu repertuārā ir viss, kas ir nepieciešams, lai piesaistītu sirdi un saredzētu smaidus. Katra dziesma ir kā stāsts, kas izsaka emocionālo un personīgo pieredzi, kas savijas ar skaņu un vārdiem. Lasīt tālāk “Marysana Bērzgalē”


Cirks Bērzgales KN

Bērzgales pagasta iedzīvotājiem bija iespēja izbaudīt jauku pasākumu – cirka izrādi visai ģimenei ar programmu “Apkārt zemeslodei”!

Šajā izcilajā izrādē bija iespējams priecāties par apmācītiem kaķiem un vienīgo cirka programmu Eiropā ar mājas seskiem, kuri nevarēja atstāt vienaldzīgu nevienu skatītāju. Anelya un viņas mājdzīvnieki ir ieguvuši atzinību ne tikai Francijā, bet arī Beļģijā un Vācijā, un tagad viņi dalījās ar savu talantu arī ar mums.

Programmas centrā bija īsts Spoguļcilvēks un viņa burvīgā ziedu maģija, kas mūs aizveda uz pasaku pasauli. Mazos skatītājus priecēja arī dzīvais dinozaurs, jautrais klauns “Twiksick”  un milzīgie ziepju burbuļi, kas deva mums visiem iespēju izjust bērnības brīnumus. Lasīt tālāk “Cirks Bērzgales KN”


Lieldienas 2024

Lieldienas ir laiks, kad mēs svinam atdzimšanu un pavasara ierašanos. Bērzgales kultūras namā Lieldienu pēcpusdiena piepildījās ar mūzikas un dejas burvību, kad uz skatuves uzstājās vokālie ansambļi “Azarpuče”, “Karameles” un Bērzgales folkloras kopa. Katrs ansamblis radīja unikālu noskaņu, piedāvājot savu priekšnesumu.

Tomēr vakara šarms nebija tikai ansambļu pārstāvēts, jo blakus pagasta iedzīvotājs Jānis Matvejenko uzstājās ar pašradītām trīs dziesmām, piešķirot personisku pieskārienu pasākumam. Viņa sniegums bija kā sirdi sildošs sveiciens no vietējā talanta. Lasīt tālāk “Lieldienas 2024”


Jaunatnes gada balva 2023

Lai izceltu un godinātu Rēzeknes novada jaunatnes darbiniekus un jauniešus atbalstošās organizācijas, kuras ar savu veikumu 2023. gadā ir mainījušas novada jauniešu ikdienu, kā arī lai apzinātu aktīvākos un talantīgākos Rēzeknes novada jauniešus un veicinātu jauniešu iniciatīvu un līdzdalību novada sabiedriskajā dzīvē, Rēzeknes novada Izglītības un sporta pārvalde izsludināja pieteikšanos konkursam “Rēzeknes novada Jaunatnes gada balva 2023”. No Bērzgales tika iesūtīti divi pieteikumi kategorijās ”Gada aktīvākais jaunatnes pagasts” un ”Gada jaunatnes darbinieks”. Lasīt tālāk “Jaunatnes gada balva 2023”