Bērzgalē piemin brīvības cīņu dalībniekus un atklāj vides objektu “Kunga bērzs”

Bērzgalē par skaistu tradīciju Lāčplēša dienā kļuvis gaismas gājiens “Iepazīsti Bērzgales vēsturi”. Bērzgale – sena, ar vēsturi bagāta apdzīvota vieta, par  kuras izzināšanu un iepazīšanu nekad nevar būt runāts par daudz.

  1. novembra vakarpusē prāvs pulks lielu un mazu interesentu ar lāpām, svecītēm un citiem gaismas avotiem pulcējās Bērzgales centrā, lai dotos izzināt pagasta vēsturi. Šogad gājiena temats bija “Bērzgale teikās un nostāstos”.

Sākumā kultūras nama vadītāja nedaudz atgādināja par Lāčplēša dienas vēsturi un nozīmi mūsdienās.

Tālāk gājiens virzījās uz Bērzgales muižas pusi, kur parkā tika atklāts vides objekts “Kunga bērzs”, kas izaudzis no Bērzgales skopā muižkunga apraktajām bagātībām. Par objekta ieceri un tapšanu pastāstīja kultūras nama vadītāja un objekta autore dizainere Elvita Kotāne. Apsveikuma vārdus klātesošajiem veltīja Nautrēnu apvienības pārvaldes vadītāja Līvija Plavinska. Lasīt tālāk “Bērzgalē piemin brīvības cīņu dalībniekus un atklāj vides objektu “Kunga bērzs””


Atklātā krājuma atvēršanas svētki A. Rupaiņa muzejā

Pirms 34 gadiem 1988.gada 11.novembrī pirmo reizi Antona Rupaiņa muzejs bija atvērts apmeklētājiem. Svētku priekšvakarā atvērām vēl vienu telpu apmeklētājiem- Antona Rupaiņa muzeja atklāto krājumu. Šis projekts ir realizēts ar VKKF atbalstu. No VKKF saņēmām finansējumu 2837.00 EUR apmērā.

Doma par šādas telpas ierīkošanu radās pirms 2 gadiem, jo esošās krājuma palīgtelpas mikroklimats nebija piemērotas gan  lietisko priekšmetu, gan A. Kūkoja pasteļu cikla ”Antona Rupaiņa zeme” glabāšanai. Tāpēc daļa no A. Kūkoja darbiem tika deponēti kultūras nama un pagasta pārvaldes telpu estētiskajai noformēšanai. Muzeja apmeklētāji interesējas ne tikai par senāko vēsturi, bet arī par jauno laiku personībām, kas pagasta, novada, Latvijas vārdu ir nesuši pasaulē. Pēdējos gados muzeja krājumā ir ienākuši vairāki vērtīgi priekšmeti, kas piederēja mūsu pagasta personībām, piemēram,  novadnieka A.Sveces Sidnejas olimpisko spēļu parādes kostīms, skolotāja M. Dekšņa leģendārās svilpes ar  kurām sākās neviena vien sporta stunda. Šos priekšmetus gribējās parādīt apmeklētājiem. Un tā radās doma par atklāto krājumu, kad tie  muzeja priekšmeti, kuri nav izvietoti ekspozīcijā, būtu pieejami arī apmeklētājiem. Lasīt tālāk “Atklātā krājuma atvēršanas svētki A. Rupaiņa muzejā”


Video nodarbības jauniešu centrā

 Sestdienas pēcpusdienā notika pirmās video nodarbības projekta “Video nodarbību organizēšana Rēzeknes novadā” ietvaros
Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS)
Katru novembra mēneša sestdienu, jaunieši vecumā no 13 gadiem, aicināti piedalīties video nodarbībās.

Lasīt tālāk “Video nodarbības jauniešu centrā”