Radītprieks

20160414_102310 (Копировать)     Vizuālās mākslas pulciņā “Radītprieks” Bērzgales pamatskolā bērni darbojušies ne mazāk kā 25 gadus.

Bērni gan zīmē ar visiem pieejamiem materiāliem, gan pavasaros un vasarā iet plenērā, veido sākot no sālsmīklas līdz ģipša liešanai un īstai flīžu mozaīkai. Bērnu darbi piedalījušies neskaitāmos konkursos un izstādēs.

Bērnam, mazam vai lielam, ir svarīgi, ka viņu atzinīgi novērtē un ar cieņu izturas pret viņa darbu.  Tāpēc ir svarīgi, kā bērnu mākslu izstāda.

Vizuālās mākslas pulciņa “Radītprieks” vadītājai ir ideja, kā radoši papildināt bērnu aktivitātes ikdienā, padarot tās noderīgākas bērnu iztēlei un jaunu prasmju atklāšanai sevī. Tā ir darbošanās ar apjomīgu mozaīku (ietekmējos no Antonio Gaudi un Hundertvasera). Tāpēc vajadzīgi dažādi tehniski materiāli. Dažādi materiāli mums ir iekrāti no skolas remontiem (gāzbetona bloku atgriezumi).

2014.gadā bērni jau ir iepazinuši darbošanos ar flīžu mozaīku veidojot plakanus darbiņus, visiem ļoti patika.

Bērzgales pamatskola Nautrēnu vidusskolas struktūrvienība februārī piedalījās Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes rīkotajā projektu konkursā materiālās bāzes papildināšanai vizuālās mākslas aktivitātēm. Projekts tika atbalstīts un saņēma finansējumu EUR 180.00. Par šiem līdzekļiem tika iegādāti materiāli vizuālās mākslas pulciņa “Radītprieks” darbībai: keramikas sienas flīzes, flīžu griezējs, dažāda veida krāsas, krāsainais papīrs, gleznu rāmīši, u.c. pulciņa darbam nepieciešamas lietas.

Ar iegādātajiem materiāliem bērni gleznos gan guaša tehnikā, akvareļtehnikā, grafikas (zīmulīši, flomasteri) tehnikās, gan veidos vitrāžas.

Visiem bērniem patīk darīt kaut ko jaunu, nebijušu, tāpēc piedāvāšu veidot skulptūras no gāzbetona un aplīmēt tās ar mozaīku. Maijā, kad ir silts, bērniem patīk darboties ārā. Tur varēs gan zīmēt, gan gleznot un veidot.

Skola nav liela, tāpēc katram bērnam ir  iespēja atrast sev tīkamu nodarbi vizuālās mākslas pulciņā.

Mācību gada beigās rīkosim darbu izstādi. Tā, kā šogad ir plānots skolā rīkot absolventu salidojumu, varēsim plašai publikai piedāvāt sava darba rezultātus. Te lieti noderēs zīmējumu izstādīšana pieklājīgos rāmjos.

Skolotāja Silvija Barkāne

Bildes skatīt galerijā