Aizvadīta aktīva vasara Bērzgales bērnu un jauniešu centrā

 

IMG_8768Aizvadīta aktivitātēm bagāta vasara Bērzgales bērnu un jauniešu centrā. Vasaras sezonā tika īstenoti trīs Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes atbalstītie jaunatnes iniciatīvu projektu konkursa projekti.
Projekta “Spēlēsim priekam un veselībai” mērķis – veicinot aktīvās atpūtas iespēju un fizisko nodarbību pieejamību Bērzgales pagasta jauniešiem, radīt labvēlīgus apstākļus jauniešu fiziskai attīstībai un veselīgam dzīvesveidam.
Projekta ietvaros vasaras beigās Bērzgalē tika noorganizēta sporta un atpūtas diena, uz kuru ieradās novada pagastu jauniešu komandas. Galvenā aktivitāte komandām bija pludmales volejbola turnīrs. Individuālajiem sportot un atpūsties gribētājiem bija iespēja piedalīties atsevišķos atraktīvos sporta veidos: “Ar pleznu pa bumbu”, “Zābaks mucā”, šautriņu mešana. Komandas spēkiem mērojās, lai noskaidrotu veiklāko ūdensnesēju, stiprāko spēka mitriķi un prasmīgāko Bērzgales safari mednieku. Noslēgumā dalībnieki tika cienāti ar zupu.
Sporta dienas sadarbības partneris bija ilggadējais Bērzgales sporta svētku atbalstītājs Dainis Svece.
Jaunatnes neformālo apmācību projekta “Es varu pats” ietvaros bērniem un jauniešiem visu vasaru bija pieejami dažādi pulciņi un aktivitātes.
15 veidu radošo darbnīcu un nodarbību laikā dalībnieki apguva dažādas jaunas tradicionālās mākslas prasmes un rokdarbus, teātra spēles un pašaizsardzības pamatus, atklāja savus talantus, tiekoties ar dažādiem profesionāļiem savās jomās.
Nodarbības vadīja Tautas lietišķās mākslas studijas ‘’Dzīpariņš’’ vadītāja, māksliniece, meistare rokdarbu specialitātē un sociālais pedagogs Anita Kairiša, eko celtnieks, bijušais darbmācības skolotājs ar lielu pieredzi darbā ar koku Kaspars Rimšs, bijušais Valsts Robežsardzes apmācību dienesta Metodikas un plānošanas nodaļas priekšnieks Aivars Čudars; amatnieki Pēteris un Maija Gailumi, režisore Ināra Grietiņa, dizainere Ilze Čudare.
Dalība projektā ‘’Radošās darbnīcas Bērzgalē ‘’Es varu pats!’’’’ veicināja jauniešu lietderīgu brīvā laika pavadīšanu, personības izaugsmi, deva iespēju papildus izglītoties.
Kopā šajā projektā vasaras sezonā tika aizvadītas 76 radoša darba un aktivitāšu stundas.
Jaunieši inventāra projekta “Čaklās rokas” mērķis bija stiprināt jauniešu kā pilnvērtīga sabiedrības locekļa attīstību, veicinot aktivitātes un iniciatīvu jaunu iemaņu apgūšanā.
Projekta ietvaros tika iegādāti Sizzix spiešanas (embossing) un griešanas mašīna ar trafaretiem papīram un divi koka-ādas iededzināšanas aparāti. Tika organizētas radošās darbnīcas, kurās interesenti iepazinās un apgūt darbu ar abām iekārtām.
Projektu vadītāja un koordinatore bija Bērzgales pagasta jaunatnes speciāliste Ilze Čudare.

Bērzgales kultūras nama vadītāja Daila Ekimāne

Foto Ilze Čudare, Daila Ekimāne

IMG_8582 IMG_8300 IMG_8297 IMG_8181 IMG_7960 IMG_7581 IMG_7575 IMG_7381 IMG_7415IMG_7273