Bērzgalē breiko un “skrečo” plates

sam_5930        Rēzeknes novada vokālās studijas „Skonai” deju pedagogs Edgars Jukna kopā ar breika deju grupu “Start the panic” novembra beigās devās uz Bērzgales kultūras namu, lai sniegtu breika deju meistarklasi Bērzgales bērniem un jauniešiem. Šajā pasākumā bērni varēja redzēt breika deju paraugdemonstrējumus, paši iemēģināt deju soli, kā arī iejusties īsta DJ lomā un „paskrečot” pie profesionālas atskaņotājplašu aparatūras.

Breika deju veids ir ļoti populārs un pēdejos gadus plašu atzinību gūst arī Latvijā. Edgars pats dejo 15 gadus, bet nu jau 10 gadus skolo jaunos censoņus.

„Breiku dejot ir interesanti un aizraujoši, jo tas ļauj ne tikai izcelties un parādīt sevi neordinārā veidā, bet arī sniedz iespēju bērniem un jauniešim veselīgi un interesanti pavadīt brīvo laiku. Bērni un jaunieši izrāda lielu interesi par šo deju, jo šī deja sevī ietver akrobātikas un kung-fu elementus,” atzīst Edgars.

Edgars Jukna jau vairākus gadus organizē breakdance pasākumus. 2015. gadā Maltā notika mūsdienu deju festivāls. Festivālā pulcējās gan Rēzeknes novada jaunieši, gan dalībnieki no citām Latvijas pilsētām

Jāpiebilst, ka pasākuma laikā Bērzgales kultūras namā jauniešiem bija arī iespēja iepazīties ar profesionāla hip-hop/break DJ darbu un amata noslēpumiem. Klātesošajiem bija liela interese par plašu “skrečošanu” un katrs gribēja izmēģināt savas dotības šajā nodarbē un pārliecināties par spējām DJ amatā.

Edgars Jukna nākamajā gadā plāno apmeklēt arī citas Rēzeknes novada skolas un kultūras namus, lai iedvesmotu mazus un lielus dejotājus!

Paldies Edgaram, grupai “Start the panic” un DJ Ernestam Skruļam.

Bērzgales kultūras nama vadītāja Daila Ekimāne

Foto D. Ekimāne

Bildes skatīt galerijā